Dnešní Nedělní speciál míří tentokrát na blížící se svátek zamilovaných, který je v moravské metropoli možné prožít na věži, v podzemí nebo v ulicích města.

„Ať již holdujete svátku zamilovaných nebo ne, Turistické informační centrum (TIC) Brno pro vás s CITem připravilo řadu aktivit, které si užijete se svojí drahou polovičkou, ale třeba i s maminkou nebo kamarády,“ uvedla mluvčí TIC Brno Adéla Nováková.

Brno si prohlédnete z věže

Na svátek svatého Valentýna, tedy v úterý 14. února zve na 63 metrů vysokou věž, pod dlažbu Zelného trhu do hloubky až osmi metrů a na dvě komentované prohlídky. Ty proběhnou na běžném povrchu zemském.

Sklenička, kytička i sladkosti

Předprodej vstupenek na brněnskou oslavu už podle Novákové odstartoval, proto by zájemci neměli dlouho váhat, protože lístky většinou rychle mizí. „Trochu tajemna a středověké city i trápení poznají nejen zamilovaní na speciálních prohlídkách Labyrintu pod Zelným trhem. Zpříjemní jim je sklenička a kytička, ale také sladkosti od Buchty B, či soutěž o ceny,“ upřesnila zpravodajskému portálu BRŇAN mluvčí.

Muzikanti na tripu

Zájemci můžou vystoupat 173 schodů na vyhlídku z věže Staré radnice. „Stejně jako v podzemí je čeká přípitek, květina, sladkost i soutěž. Navíc kolem Staré radnice mezi pátou a osmou hodinou podvečerní zahrají Muzikanti na tripu, kteří s láskou a radostí to výborně umí s žesťovými nástroji, takže můžete přijít i jen tak láskyplně pobýt.  A zvládnete-li věž a podzemí za sebou, překonáte 558 schodů a převýšení 71 metrů,“ vypočítala Nováková.

Kancelář písaře i věznice

Stará radnice v Brně je legendární místo, nejstarší a nejzajímavější dochovaná občanská stavba v Brně. Scházela se zde městská rada a soudy, ukládaly se písemnosti, pečetidla i peníze, sídlila tu kancelář městského písaře, přijímali a vítali tu vzácné hosty.  A v případě ohrožení odtud organizovali obranu města. Součástí komplexu bývala i věznice.

Přijďte si poslechnout legendy

„Jaké příběhy radnice skrývá? A jste si jistí, že znáte všechny pověsti, které ji doprovází? K tomu se můžete těšit na povídání o osmisetleté magii a historii Zelného trhu nacházejícího se poblíž v podání průvodce Martina Koplíka,“ láká mluvčí.

Jak se v Brně randilo v osmdesátkách

Na druhou procházku zve Martin Foretník, se kterým se návštěvníci vydají do historie o dost bližší a dozví se Jak se v Brně randilo v osmdesátkách? Bývaly to srazy, vinárny, kavárny, dárečky a romantika pod Petrovem. „Čeká vás romantické večerní procházení s originálním průvodcem a zakončení na věži Staré radnice. Tak se s námi pojďte vrátit v čase!“ dodala Adéla Nováková.