fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Obrovský úspěch! Manželé Paulovi skončili na olympijských hrách šestí, dnes pozdravili Brno

img-20220213-wa0004

Foto:

redakce (MOŠ)

Neuvěřitelné se stalo skutečností. První rande měli na curlingu, dnes jsou z nich manželé a při premiéře českého curlingu na olympijských hrách skončili v turnaji smíšených dvojic šestí.

Zuzana a Tomáš Paulovi se s Pekingem rozloučili vítězstvím 8:6 nad domácí Čínou, s níž přitom po pátém endu prohrávali 1:6. Celkem po devíti zápasech skončili Paulovi s bilancí čtyř výher a pěti porážek. Jako první Češi se v této disciplíně na olympiádu také kvalifikovali.

Jejich životní příběh se okolo ledu motal po celou dobu, carlingu obětovali vše, oba jsou zaměstnáním bankéři a aby mohli pořádně trénovat, vzali si dvouměsíční volno. „Curleři jsou speciální přátelská komunita, která se po zápase zve na pivo. Curling nezná fauly nebo zákeřnosti, je to fér sport,“ říkají pro média manželé.

Dnes se objevili na Olympijském festivalu v Brně, aby podpořili všechny zájemce o curlingový sport. „Je to pro nás obrovská zkušenost a s publicitou vůči nám nemáme žádné zkušenosti, lidé nás všude poznávají a my na to nejsme zvyklí. Je to moc fajn pocit, tady jsme proto, abychom tento sport pozvedli a zviditelnili ho, rozhodně si to zaslouží,“ uvedli manželé.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT