09. 02. 2023 Dnes má svátek Apolena

Oddělení řidičáků na magistrátu v Brně se otevře nejdřív v pondělí. Rozhodnou testy úředníků

Testy úředníků na covid-19 rozhodnou o tom, jestli se v pondělí odpoledne pro objednané klienty otevře oddělení řidičských průkazů na brněnském magistrátu.
brnorp

Foto:

redakce

Zmíněné pracoviště v Kounicově ulici se kvůli pandemii koronaviru uzavřelo ve středu a brněnský magistrát se teď snaží, aby byla činnost oddělení obnovena. „Jeho zaměstnanci absolvují v pondělí ráno testy na covid-19. Podle jejich výsledků se bude odvíjet další fungování pracoviště,“ upřesnil na webu města mluvčí magistrátu Filip Poňuchálek. V případě, že to situace dovolí, bude oddělení fungovat v pondělí odpoledne od 13 do 17 hodin, kdy úředníci odbaví elektronicky objednané klienty. „V úterý by bylo otevřeno pro předem objednané klienty, kteří mají rezervované termíny v čase od 8 do 12 hodin. Pokud by se tak nestalo, budou tito klienti během pondělního dopoledne informováni o zrušení termínu,“ vysvětlil Poňuchálek.

Podle něj není možné za současné situace předvídat, kdy se fungování oddělení zcela obnoví. Mluvčí magistrátu v této souvislosti upozornil, že platnost řidičských průkazů nebo průkazů profesní  způsobilosti, která skončila nebo skončí v období od loňského 1. září do konce letošního června, je prodloužena o deset měsíců, což platí pro celou Evropskou unii.

„Lidé, kteří chtějí zažádat o nový řidičský průkaz, mohou využít úřadů obcí s rozšířenou působností v okolí Brna, protože je u této agendy zrušena územní příslušnost,“ dodal Filip Poňuchálek s tím, aby Brňané úřad navštěvovali pouze v nezbytných a neodkladných záležitostech.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT