Vedení města Brna chce cestujícím zpříjemnit cestování na vídeňské letiště. Na konci minulého roku zavedli přímou vlakovou linku z Brna. Nyní chtějí lidem nabídnout zvýhodněné parkování u Zetoru v Líšni a navazující bezplatný autobus na hlavní nádraží. V tiskové zprávě o tom informoval brněnský magistrát.

Přímé vlakové spojení s mezinárodním letištěm Vídeň-Schwechat zajišťuje město Brno prostřednictvím nasmlouvaného dopravce od 11. prosince loňského roku, vlaky z brněnského hlavního nádraží vyjíždějí v 3:48 hod. „Od zavedení zvýhodněného parkovacího tarifu spojeného s bezplatným odvozem na nádraží si slibujeme zvýšení atraktivity této linky a zlepšení komfortu pro cestující zejména z okolí Brna,“ uvedl radní pro dopravu Petr Kratochvíl (ODS).

Novinka by mohla začít fungovat od 1. února, v pilotním režimu zatím poběží do 10. června

„Není to špatný nápad, ale pro nás z Bystrce je snad i lepší si zavolat taxíka. Představa, že v noci jedu na druhý konec města, několikrát přestupuji, máme dvě děti, k tomu vždy zavazadla, no nevím,“ popsala Dana Mrázková.

Rada města Brna už schválila dva potřebné dokumenty, a to změnu ceníku parkování a smlouvu s Dopravním podnikem města Brna, který zajistí kyvadlovou dopravu. „Prvních 7 dní parkování vyjde při využití nově zavedeného zvýhodněného tarifu na 500 Kč, každý další pak na 50 Kč. Podmínkou pro jeho uplatnění je vyplnění registračního formuláře na www.parkovanivbrne.cz,“ sdělil  Kratochvíl.

„Mně se ten nápad líbí, docela si to dovedu představit. Jen doufám, že to parkoviště bude hlídané, jinak je to magnetka pro zloděje,“ řekl David Kos z brněnských Tuřan.

Podle vedení města budou autobusy k dispozici pouze ve dnech, kdy po tom bude ze strany cestujících poptávka, provoz by měl být podle nich rentabilní. Za jednu cestu uhradí město Brno částku 1 334 korun bez DPH. Jestli bude nová nabídka služeb funkční, ukáže čas a hlavně zájem cestujících. Pilotní režim chtějí radní vyhodnotit v červnu.