Kabaret prostřednictvím skečů, klauniád a hudby provede návštěvníky různými epochami a dějinnými zvraty od založení republiky do současnosti, s letmým nahlédnutím do blízké budoucnosti.

Jedním z témat kabaretu bude cenzura. "Ztvárnili jsme ji jako poměrně prostou ženu, která se po známosti dostane na úřad, kde si vyzkouší cenzuru ve všech možných obdobích," řekl ve čtvrtek novinářům dramaturg Matěj Randár.

Moderní dějiny Československa a téma cenzury umožňují podle divadelníků klidně inscenovat i tragédii či horor, ale při Re:kabaretu se lidé budou především smát. "V naší rodině i ve vzpomínkách na různé tragické dějinné události zazníval smích," řekl principál Polívka. Podobně tomu bude i na jevišti.

Cyklus Re:kabaret uvádí Divadlo Bolka Polívky v posledních třech sezonách, program se průběžně mění, tentokrát poprvé budou mít skeče jednotné spojující téma. První reprízu chystají divadelníci na 22. června, kdy se na Jakubském náměstí také uskuteční happening k závěru sezony.

Re:kabaret k výročí Československa patrně zůstane na repertoáru i v příští sezoně. "Mohli bychom jej možná hrát i pro školy, pro gymnázia, jako průvodce dějinami," doplnil ředitel divadla Ondřej Chalupský.

Režisérem Re:kabaretu tentokrát bude Roman Groszmann, účinkují například Filip Teller, Pavol Seriš, Mariana Chmelařová, Miroslav Sýkora a další.