Parkování u brněnského koupaliště Riviéra bude letos pro návštěvníky velmi komplikované, zhorší se i přístup MHD. Důvodem je přestavba Bauerovy ulice. Parkovat bude možné pouze u hotelu Orea Voro (bývalá Voroněž II) nebo ve vedlejším parkovacím domě Expoparking, případně na přilehlých plochách, které spadají do parkovací zóny C. Odtud budou muset jít návštěvníci buď několik set metrů pěšky nebo využít speciální okružní autobusovou linku C, uvedla v tiskové zprávě na webu Kopeme za Brno mluvčí města Alena Dudková.

Koupaliště se otevírá již nyní o víkendu, linka bude v provozu od 1. června, řekla mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová. Bude jezdit proti směru hodinových ručiček od zastávky Velodrom (před hotelem Orea Voro) po Křížkovského ulici na Hlinky do Pisárek a na zastávku Riviéra a odtud znovu k Velodromu. Veškerá parkovací místa podél Bauerovy ulice jsou momentálně zrušená a jsou součástí stavby.

Zrušená je i zastávka Riviéra ve směru do Pisárek a funguje pouze zastávka Riviéra ve směru na Mendlovo náměstí

Stejně tak jsou zrušeny zastávky Bauerova v obou směrech. Zastávka Velodrom ve směru do Pisárek je přesunutá zhruba o půl kilometru vzad a je proti stejnojmenné zastávce v opačném směru. Práce na stavbě silnice budou pokračovat od 27. června v další etapě a organizace dopravy se od tohoto termínu změní. Současná úprava je tedy platná zhruba do konce školního roku.