Parkování u nemocnic se zlepší.Brno chce mít u sedmi nemocnic parkovací domy se stovkami míst
Foto:
Nemocnice Milosrdných Bratří, redakce
U nemocnic bývá s parkováním problém. Domy by se daly využít v noci i pro rezidenty nebo jako park and ride (P+R), čili pro odstavení vozu a dojetí do centra mětskou hromadnou dopravou. Město pro zmapování možností parkování u nemocnic vypracuje komplexní materiál.
Zpracování materiálu dnes schválili radní, na starosti ho má Hladík. Spolupracovat na něm budou odbory dopravy, majetku, zdraví i investic.
Parkoviště by měla vzniknout u Fakultní nemocnice Brno, Fakultní nemocnice u svaté Anny, Masarykova onkologického ústavu, Vojenské nemocnice, Dětské nemocnice a u městem zřizované Úrazové nemocnice a Nemocnice Milosrdných bratří. "Dnes je situace taková, že žádné velkokapacitní parkoviště u nemocnic není, pouze Fakultní nemocnice Brno má v Bohunicích parkoviště na povrchu. V dohledné době několika let chceme zřídit parkovací domy u všech nemocnic," uvedl Hladík.
Podle něj nemusí být vždy investorem město. "Jde nám o to, abychom iniciovali a zajistili parkování u nemocnic. Chceme maximálně napomoct tomu, aby místa vznikla. Kde budeme investorem, tam se budeme snažit nastavit rozumný systém parkování," doplnil Hladík.
V Bohunicích by měl být dům s 500 místy, u Úrazové nemocnice s 220 místy. Město se také dohodlo s ministerstvem zdravotnictví, že postaví parkovací dům zhruba za 100 milionů v areálu Dětské nemocnice. Má tam být místo asi pro 300 aut, řidiči by za parkování platili pravděpodobně 20 korun za hodinu. Mluví se i o jeho využití rezidenty při parkování ve večerních hodinách.
Podle Hladíka by parkovací domy mohly sloužit v noci rezidentům obecně. Například v Bohunicích by jedna část mohla sloužit také jako P+R parkoviště. Na něm řidiči mohou nechat auto za menší poplatek a pokračovat hromadnou dopravou. Cílem park and ride parkovišť je dostat auta z centra.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Na brněnském festivalu v roce 2026 zazní kompletní…
- Ornitologové v ČR evidovali 34 párů orlů královský…
- NSS přirovnal kampaň SPD k propagandě totalitních …
- Růst rostlin ovlivňují těkavé látky, které produku…
- Adventní trhy začnou v Brně 14. listopadu, novinko…
- Veletrh Kniha Brno láká na setkání s českými i zah…
- Pečují o hroby s úctou. Brněnská firma nabízí pomo…
- V Brně začne v sobotu dvouletá úplná uzavírka Fryč…
- Psi na Stránské skále v Brně potrhali další ovce, …
- Náměstí Svobody v Brně letos v adventu ozdobí osmd…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
