Parta mladíků kradla litá kola, nejčastěji v Bystrci

Škoda se vyšplhala na půl milionu korun.

  • Foto

    PČR

Sériové krádeže litých kol a vloupání do vozidel má na svědomí skupinka čtyř mladíků ve věku jednadvacet a dvaadvacet let. „Povedená skupinka se uvedenému jednání věnovala od března loňského roku a na svědomí má mít nejméně sedmnáct případů se škodou přibližně půl milionu korun. Čtveřice se pohybovala na území celého města, přičemž asi polovinu skutků kriminalisté evidují jen v Bystrci,“ uvedla Martina Cejnková, mluvčí PČR.

Mladíci „pracovali“ někdy všichni společně jindy ve dvojicích. Vytipovali si vozidlo s cenově atraktivnějšími koly, které velmi hbitě dokázali demontovat a odcizit, nejčastěji v nočních hodinách. Majitelé pak ráno na parkovištích nacházeli svá auta stát jen na dlaždicích. V některých případech podezřelí vozidla i vykradli.

Na svědomí mají mít nejméně 17 případů, soustředili se po celém Brně, přičemž asi polovinu skutků kriminalisté evidují v Bystrci.

Všichni uvedení mladíci nyní čelí obvinění z trestných činů krádež a poškození cizí věci a může jim hrozit až pětiletý pobyt za mřížemi.