První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Úvodní šanci obstaral domácí Kodýtek, ale jeho pokus vyrazil Klimeš ramenem. V 8. minutě dostali Brňané velkou příležitost k tomu, aby poprvé změnili skóre. Za sekání vyfasoval domácí Straka vyšší trest do konce utkání a Kometa měla dlouhou přesilovku. V ní nebezpečně zahrozil Mueller a především na slotu stojící Schneider, ale Frodl byl v obou případech připraven. Indiáni oslabení nakonec zvládli a poté zahrozili Dočekalem, jehož bombu hostující gólman zachytil mezi betony. Více se v prvním dějství nestalo.

I ve druhé části se obraz hry nezměnil. Byla to velká bitva o každý metr ledu, mnoho šancí však k vidění nebylo. Výjimku tvořily brněnské přesilovky po nedisciplíně domácího týmu. Největší tutovky měli na hokejce Zaťovič a následně i Střondala, jenž sám před bránou nechal vyniknout Frodla. Málo kdy se stane, že v zápase budou uděleny dva větší tresty, dnes se tak stalo. Po zákroku Maláta na Pláška dostala Kometa další dlouhou přesilovku.

A tentokrát už se hosté prosadili. Nejdřív sice Holík orazítkoval zápěstím plzeňskou tyč, leč o pár chvil později napřáhl od modré obránce Petr Zámorský a jeho pumelice zapadla do Frodlovy svatyně – 0:1. Do závěru periody se hrálo u domácí brány, ale druhý gól nepadl. Každopádně Kometa šla do kabin s náskokem a vedením. Alfou a omegou celého utkání byly přesilovky. Plzeň mohla žehrat na vlastní nedisciplínu, celkem posbírala 56 trestných minut, zatímco Kometa pouze dvě. Výsledek zápasu byl však stále těsný, blízko druhému gólu po přihrávce Krále kapitán Zaťovič, Frodl jej vychytal lapačkou.

V závěru zápasu zkusila Škodovka odvolat gólmana. Před Klimešem vznikl velký závar, dobrou možnost měl Suchý, ale hosté padali výtečně do střel a pomohli svému brankáři k zisku první nuly v nejvyšší soutěži. Po výborném defenzivním výkonu si Brňané připisují skvělé tři body. Kometa z posledních čtyř zápasů získala deset bodů!