fbpx
22. 03. 2023 Dnes má svátek Leona

Pipi Dlouhá punčocha v Brně. Dnes ožije slavná dětská hrdinka na prknech Divadla Radost.

Divadlo Radost uvede v pátek představení Pipi Dlouhá Punčocha. Režie dětské klasiky podle předlohy švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové se ujal Michal Sopuch, scénář připravil Pavel Trtílek. 
pipidlouhapuncocha

Foto:

divadlo-radost.cz

Představení plné dobrodružství a fantazie je určené dětem od šesti let, uvedli dnes divadelníci na tiskové konferenci.

"Oživili jsme dětskou vzpomínku. Z přehršle kapitol jsme se snažili vybírat okamžiky z života Pipi, které se nám zdály dramatické," uvedl Sopuch. Pipi podle něj přináší nový pohled na svět, kterým boří konformní společnost.

Tvůrci se v novém zpracování speciálně zaměřili na závěrečnou plavbu do Tichomoří, na kterou si v jiné adaptaci Karla Hoffmanna děti jen hrají. Z inscenace naopak prakticky vyškrtli koně Pipi, který se objevuje jen na začátku představení. "Intenzivně jsme o tom vedli diskuse. Kůň má nevýhodu v tom, když to řeknu trochu neuctivě, že trochu zavazí," řekl scenárista a dramaturg inscenace Trtílek. Opičku Pana Nilssona ve hře ponechali.

V roli Pipi Dlouhé punčochy se představí Barbora Dobišarová. Dva nejlepší kamarády zrzavé dívky ztvární Jan Šťava jako Tomy, v roli Aniky se budou střídat Ladislava Jančíková a Michaela Rotterová. Představení trvá hodinu a 40 minut a nechybí v něm ani loutky.

Brněnské Divadlo Radost působí na profesionální divadelní scéně sedmdesát let. Původně se zaměřovalo na loutková představení pro děti, později přidalo do repertoáru i inscenace pro mládež a dospělé. Současná dramaturgie se orientuje na adaptace klasických pohádek i významných literárních děl stejně jako na vlastní tvorbu.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT