fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Plavky budou rafinovanější a více odhalí, ukázal veletrh Styl

Plavkové kolekce pro nejbližší sezony jsou rafinovanější a odvážnější, končí několikaletá tendence k většímu zahalování těla. Návrháři ale zároveň vytvářejí střihy, ve kterých se mohou cítit dobře i ženy s méně dokonalou postavou.
maxresdefault2

Foto:

bvv

Nějaké kilo navíc pomáhají zakrýt například plavky s vyšším pasem, zaznělo dnes v Brně na veletrhu Styl při přednášce o trendech v plavkové módě.

Několik posledních let bylo podle odborníka Martina Kárycha ze společnosti Altra ve znamení zahalování, možná ve snaze neprovokovat a přizpůsobit se jiným kulturám a tradicím.

„Výrobci ale nejspíš pochopili, že tudy cesta nevede. Vrátili se k odvážnější a kreativnější tvorbě,“ řekl Kárych. Plavky budou střihově rafinovanější, přitom funkční a elegantní, do hry se vrací také plavkové doplňky a ozdoby.

Zároveň návrháři plavkové módy reagují na stav západní populace, kdy průměrná postava příliš neodpovídá ideálu z přehlídkových mol. Pokračuje proto trend zvyšování pasu kalhotek, často až k pupíku, uvedl Kárych.

Naopak se výše vykrojují nohavičky na bocích, mnohdy až na úroveň kyčlí, což opticky prodlužuje nohy. U horního dílu plavek se zase může objevit širší lem pod prsy, podobně jako u sportovních podprsenek.

Nejprodávanějším druhem plavek patrně nadále zůstanou klasické bikiny. „Část svého prodejního potenciálu ale uvolnily novým typům se složitěji a odvážněji řešeným horním dílem plavek,“ popsal Kárych. Horní díl může někdy zakrýt i část ramen či paží, volány zase zdůrazní poprsí.

U jednodílných plavek se bude objevovat například hluboký výstřih ve tvaru v. Klasické zapínání na zádech může nahradit úvaz nebo ramínko za krk, záda tak zůstanou zcela odhalená.

Pánským plavkám nadále dominují středně dlouhé, většinou potištěné šortky z neelastických tkanin se šňůrkou v pase. Častěji se ale začínají objevovat slipové střihy a šortky v elastickém provedení.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT