Po remíze v Mladé Boleslavi se Zbrojováci poprvé v roce 2021 představí na domácím stadionu

V předehrávce 16. kola první fotbalové ligy se dnes v 18 hodin na stadionu v Srbské ulici utká domácí Zbrojovka se soupeřem z opačného pólu tabulky i z opačné strany repbliky. Do Brna přijede aktuálně šestý Liberec.

  • Foto

    FB FC Zbrojovka

Po tvrdé záchranářské bitvě v Mladé Boleslavi změří Brňané síly se soupeřem z jiných vod tabulky. Liberec si v minulém ročníku zajistil účast v Evropské lize, v níž se probil až do základní skupiny. A podobné ambice má i letos - z šesté příčky by rád zaútočil na pozice, zaručující pohárové boje.

"Čeká nás rozhodně těžší utkání, než bylo to sobotní. Liberec je silový, dobře organizovaný soupeř, může se opřít o vysoké, důrazné hráče. Víme, že před námi není rozhodně nijak jednoduchý úkol, ale půjdeme do utkání opět s maximálním odhodláním a s cílem bodovat," řekl před duelem trenér Dostálek.

Jeho svěřenci se na utkání chystají od pondělí - nejprve v Brněnských Ivanovicích, od středy na trávě ve WEDOS Areně. "Počasí je oproti minulému víkendu o něco příjemnější, což kvitujeme. Do tréninku se nám vrátil Pavel Dreksa, trénuje i Adrián Čermák, u kterého už je to jen otázka dohnání určitého manka, které po svém zranění má. Samozřejmě čekáme i na výsledky testů, které nominaci na utkání mohou ovlivnit," zmínil Dostálek tradiční testování na koronavirus. Jistotou je absence Adama Fouska, který v Mladé Boleslavi viděl čtvrtou žlutou kartu.

Zápas bude možné sledovat v přímém přenosu na programu ČT 2.