Po tvrdé záchranářské bitvě v Mladé Boleslavi změří Brňané síly se soupeřem z jiných vod tabulky. Liberec si v minulém ročníku zajistil účast v Evropské lize, v níž se probil až do základní skupiny. A podobné ambice má i letos – z šesté příčky by rád zaútočil na pozice, zaručující pohárové boje.

"Čeká nás rozhodně těžší utkání, než bylo to sobotní. Liberec je silový, dobře organizovaný soupeř, může se opřít o vysoké, důrazné hráče. Víme, že před námi není rozhodně nijak jednoduchý úkol, ale půjdeme do utkání opět s maximálním odhodláním a s cílem bodovat," řekl před duelem trenér Dostálek.

Jeho svěřenci se na utkání chystají od pondělí – nejprve v Brněnských Ivanovicích, od středy na trávě ve WEDOS Areně. "Počasí je oproti minulému víkendu o něco příjemnější, což kvitujeme. Do tréninku se nám vrátil Pavel Dreksa, trénuje i Adrián Čermák, u kterého už je to jen otázka dohnání určitého manka, které po svém zranění má. Samozřejmě čekáme i na výsledky testů, které nominaci na utkání mohou ovlivnit," zmínil Dostálek tradiční testování na koronavirus. Jistotou je absence Adama Fouska, který v Mladé Boleslavi viděl čtvrtou žlutou kartu.

Zápas bude možné sledovat v přímém přenosu na programu ČT 2.