Brňané vyhráli ve městě perníku góly Přichystala a Sedláka. „Chtěli jsme působit jako organizovaný mančaft, zodpovědně pracující do defenzivy. To se nám povedlo, zajímaví jsme byli i v kombinaci, měli jsme dobré přihrávky a náběhy. Soupeř však poskládal sestavu, která spolu pohromadě příliš nehrála, měli řadu nových hráčů,“ nechce výhru přeceňovat kouč Brna Richard Dostálek.

Trenérům pro utkání ještě scházel Pavel Zavadil. „Připojil se k nám v úterý, proto ještě v úvodu přípravy doháněl manko. Na očkování byl Honza Moravec, individuálně trénuje Šural,“ jmenoval další absence Dostálek.

Ten sestavu hodně promíchal ve druhém poločase, takže celé utkání nakonec v dresu Brna odehráli jen Bariš a Kosek, který přišel do Zbrojovky na testy z pražské Slavie. „V tréninku se jeví dobře, ani k jeho výkonu nemám zásadní výhrady a dovedu si představit, že budeme spolupracovat i nadále. Teď to záleží na vedení a na dohodě klubů,“ řekl trenér na Koskovu adresu.

První zápas za Zbrojovku si po návratu z hostování vyzkoušeli i mladíci Černín, Sedlák, Lhotecký a Zikl. Sedlák se postaral o druhý gól, Ševčík zase přihrál na ten první. „Michal má zajímavou kličku a v takových situacích je jeho přednost. Teď je to o tom, aby ho podobné povedené momenty nastartovaly a aby pokračoval v poctivé práci v tréninkovém procesu,“ upřesnil Dostálek.

A tento týden se k brněnskému týmu připojil šestadvacetiletý obránce Jan Štěrba, který přišel z prvoligové Sigmy Olomouc, a kluby dokončují podmínky jeho hostování.

Štěrba za tým z Hané odehrál 44 prvoligových duelů a dvakrát skóroval, dalších pět zápasů přidal na krátkém hostování v Karviné. „O zájmu Zbrojovky jsem se dozvěděl v průběhu minulého týdne. Neberu to jako krok dolů. Poslední rok nebyl v mnoha ohledech ideální, před koronou jsem hrával, ale pak přišlo zranění, takže jsem zvládl jen pár zápasů,“ uvedl bek, který se chce podílet na rychlém návratu Brňanů do první ligy.

V kabině Zbrojovky narazil na několik známých tváří. „Ze Sigmy znám Jirku Texla, s Honzou Hladíkem a Honzou Hlavicou jsem vyrůstal, s Hlavem jsem dokonce dlouho bydlel. Znám i Zavoše, Petera Štepanovského, Honzu Moravce a Martina Berkovce. Do neznámého prostředí tedy nejdu," pokračoval Štěrba.

Stoper, který brzy oslaví sedmadvacáté narozeniny, má zkušenosti i s druhou nejvyšší soutěží, se Sigmou dvakrát postoupil mezi elitu. „Při prvním postupu jsem se připojil jako mladý hráč později, ale u druhého už jsem hrál větší roli. Věřím, že je v našich silách boj o postup zvládnout i letos,“ dodal fotbalista.