Pochod pod brněnským hlavním nádražím je po sobotním požáru uzavřený kompletně, řekla dnes mluvčí Brněnských komunikací Vladimíra Navrátilová. Elektroinstalace je poškozená do té míry, že v celém podchodu nelze svítit. Původně hasiči po požáru uvedli, že bude uzavřená jen část pod obchodním domem Letmo, kde hořely tři prodejní stánky. Délku uzávěry nelze nyní podle Navrátilové odhadnout.

Lidé musí chodit pod viaduktem

Lidé, kteří jsou zvyklí chodit podchodem od Vaňkovky a obchodního domu Tesco, k vlakům nebo k tramvajím a do historického centra, tak musejí jít po povrchu pod železničním viaduktem. Na místě jsou podle Navrátilové stále pracovníci, kteří zjišťují přesný rozsah škod a odklízejí následky požáru. Brněnské komunikace jsou správcem podchodu. Majitelem je město, které bude rozhodovat o tom, co se bude v podchodu v nejbližších dnech dít.

Čtyři lidé se při požáru nadýchali zplodin

Oheň zachvátil stánky v sobotu v brzkých ranních hodinách, hasiči jej dostali pod kontrolu po 20 minutách. Vzhledem k denní době se požár obešel bez vážných následků. Zplodin se nadýchali tři kolemjdoucí a jeden hasič. Důvodem požáru byla závada na elektrospotřebiči. Předběžně odborníci vyčíslili škodu na dva miliony korun.