Podporu při distanční výuce poskytují žákům pobyty Lipky

Školy se otevírají, část žáků se ale stále vzdělává distančně. Právě pro ně odstartovaly 1. června na Lipce – pracovišti Jezírko týdenní pobyty „S Jezírkem za školou“. S učivem dětem pomáhají pedagogové Lipky. 

  • Foto

    lipka.cz

Distanční vzdělávání přineslo mnoho výzev nejen pro učitele, ale také pro rodiče a samotné žáky. Lipka – školské zařízení pro environmentální vzdělávání reaguje na náročnou situaci  otevřením týdenních pobytů „S Jezírkem za školou“. Žáci ve věku od 10 do 15 let mohou plnit své zadané školní povinnosti s podporou pedagogů Lipky, volný čas pak stráví smysluplně v přírodě a s kamarády. „Dopolední část bude věnovaná školnímu učivu – matematice, jazykům, zeměpisu a ostatním předmětům. Žáci pro svou výuku využijí učebnice, ale i mobilní zařízení (notebook, tablety). Odpoledne a večery naplní odpočinek, pohybové aktivity, badatelské činnosti v lese, hry anebo společné posezení u ohně,“ upřesňuje Pavlína Žilková, vedoucí pracoviště Jezírko.

 Učitelé Jezírka mají dlouholetou praxi s výukou pobytových programů pro základní školy a získávají pozitivní hodnocení od účastníků i doprovázejících pedagogů. Řada aktivit jde propojit s učivem anebo jej prohloubit. „Inspirovali jsme se na pobytu a v badatelských činnostech jsme pokračovali na školních zahradách. Hra ‚Veverky, kuny a rysové‘ nás inspirovala k tvorbě lapbooku, tvořili jsme přírodní rébusy, hledali v přírodě vyjmenovaná slova,“ chválí činnosti pedagožka 4. ročníku Hana. Zázemí pobytu splňuje potřebná epidemiologická opatření, kapacita pobytu je 15 žáků. Strava je zajištěná 5x denně, ubytování ve 2- až 4lůžkových pokojích na povlečených postelích.

Fotogalerie: