fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Policejní pronásledování auta s cizinci ukončila až střelba

V úterý večer se v ulicích z centra až na okraj Brna odehrála šílená honička jako z amerického filmu. Několik policejních vozů pronásledovalo a snažilo se zastavit kradené auto, které se naprosto bezohledně řítilo Brnem.
honicka-aut

Foto:

PČR

Celá akce začala po té, když hlídka cizinecké policie projížděla ulicí Křenovou a začala se zajímat o vozidlo s rakouskou registrační značkou. Z databáze policisté zjistili, že po vozidle se pátrá v celém Schengenském prostoru. Daná registrační značka pak také patřila na úplně jiné vozidlo.Policisté se řidiče pokusili zastavit. Ten však reagoval zběsilou jízdou do centra města. Postupně se do pronásledování zapojilo několik dalších hlídek. Honička pokračovala po městě, cizinec za volantem předvedl několik bezohledných a riskantních manévrů. Na ulici Rooseveltova porazil dopravní značky, které ohrozily lidi na chodníku, nezastavil ho ani následný zátaras policejních aut.

Řidičova cestou na dálnici opět prorážel dopravní značení, najel do protisměru na dálnici D2, kde pokračoval v protisměru až na přivaděč. Policisté mezitím začali střílet a střelba nakonec řidiče zastavila těsně před vjezdem na dálnici D1. V autě sedělo pět cizinců. Po cestě vyhodili z okna samopal zabalený v ručníku.  V autě zůstaly další zbraně a střelivo, pytle s podezřelou zelenou sušinou a registrační značky. Řidič měl kromě toho pozitivní test na drogy. Vyšetřování případu stále probíhá, státní zástupce podal u všech pěti cizinců návrh na vazbu.

Zdroj videa: Policie ČR

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT