Policie na jihu Moravy kontroluje řidiče na 50 stanovištích v kraji

  • Foto

    redakce (MOŠ) archiv

Policie v Jihomoravském kraji dnes od půlnoci začala kontrolovat, jestli lidé dodržují nová protiepidemická opatření. Policisté mají minimálně 50 stanovišť, většinou na hranicích okresů, kde namátkově kontrolují účel cesty lidí. Od včerejšího sdělení Ministerstva vnitra ČR jsou sloučeny okresy Brno-město a Brno-venkov, tedy mezi městem a venkovem ke kontrolám nedochází.

"Stanoviště jsou na páteřních komunikacích, tedy na dálnicích a na silnicích první třídy, jsou i na silnicích nižších tříd, na hranicích okresu a samozřejmě i na dalších místech," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek. Ten také doplnil, že umístění stanovišť se průběžně mění.

"Většina těch řidičů je připravena nebo je schopna prokázat důvod, proč cestuje. Kontroly jsou namátkové," uvedl mluvčí.

Podle náměstka policejního prezidenta Martina Vondráška, bude v prvních dnech policie benevolentnější, od středy ale přitvrdí. Policie může na místě uložit pokutu maximálně 10.000 korun, ve správním řízení hrozí podle krizového zákona sankce až 20.000 korun.