fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Policie na jihu Moravy zadržela tři převaděče a zajistila deset běženců

Foto:

Policie ČR

Policie na jihu Moravy o víkendu zadržela tři převaděče a deset běženců, kteří na české území vstoupili nelegálně. Dvojici převaděčů policie zastavila až pod hrozbou namířené střelné zbraně. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Pavel Šváb.

Policisté si všimli několika lidí, kteří se pohybovali po jednom z vinohradů na Hodonínsku, při kontrole zelené hranice v noci ze soboty na neděli. Skupinka se usadila poblíž větrolamu, kde si rozdělala oheň. „Po několika hodinách podle předpokladů zastavilo poblíž černé audi s německou značkou, jehož řidič neomylně zamířil směrem ke skupině. Po chvíli se migranti vydali směrem k autu, šest z nich se do něj nasoukalo a odjeli směr Břeclav,“ popsal mluvčí.

Zbývající kvarteto vyzvedlo další vozidlo, které i s posádkou zadržela hlídka ve Strážnici. Řidič podle mluvčího nedbal na výzvy k zastavení. „Pod hrozbou namířené střelné zbraně byl zadržen stejně jako jeho spolujezdec,“ uvedl Šváb.

U výslechu všichni podezřelí z převaděčství podle mluvčího uvedli, že se na místě ocitli náhodou. Ve věci příslušné orgány vedou zkrácené přípravné řízení pro přečin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. „Podezřelí původem ze Sýrie a Maroka pobývali v Německu, respektive v České republice, legálně. O jejich potrestání i o případném propadnutí vozidla, se kterým byla páchána trestná činnost, rozhodne soud,“ doplnil mluvčí.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT