Policie v Brně v noci z pátku na sobotu při kontrolní akci v barech a na diskotékách našla v jednom z podniků přes 50 podnapilých mladistvých. Dva skončili v nemocnici, jeden na záchytce, výsledek jeho dechové zkoušky byl 2,17 promile. Společnosti, která podnik provozuje, hrozí milionová sankce či dvouletý zákaz činnosti. Na policejním webu to dnes uvedl mluvčí Pavel Šváb.

Policie na akci zaměřené právě na to, zda v barech a restauracích nepodávají alkohol mladistvým, řešila i jednotlivé případy v Židenicích či Komárově, překonal je ale podnik v teritoriu obvodního oddělení Brno-výstaviště. "Od záchranářů jsme dostali informaci o podnapilé dívce, která musela být převezena do nemocnice. Policisté se tedy přednostně přesunuli do podniku, kde chtěli celou akci končit, a nestačili se divit," uvedl mluvčí. Podnapilých mladistvých napočítali 51.

Část mladistvých si převzali zákonní zástupci na místě, zbytek počkal na rodiče na obvodním oddělení. Jeden člověk skončil na záchytce a další dva v nemocnici. "Plné ruce práce tak měly dvě desítky policistů, pomáhali nám i strážníci městské policie," uvedl mluvčí.

Policie ve věci zahájí úkony trestního řízení pro přečin podávání alkoholu dítěti. Právnické osobě hrozí podle zákona o ochraně zdraví před účinky návykových látek za správní delikt až milionová sankce či dvouletý zákaz činnosti.