Policie v Brně obvinila muže z 30 vloupání, škoda je 900.000 Kč

Zlodějíček byl přitom za stejnou trestnou činnost ještě v březnu ve vězení

  • Foto

    ilu, redakce

Policie v Brně objasnila sérii asi 30 vloupání do různých objektů, obvinila z nich jednatřicetiletého muže. Škoda je téměř 900.000 Kč. Na policejním webu to dnes uvedla mluvčí Petra Hrůzová. Dotyčný byl přitom do března 2018 ve výkonu trestu za majetkovou trestnou činnost.

Podle policistů muž 20 dní po propuštění z vězení, kde strávil několik měsíců, začal s trestnou činností znovu. Během dvou měsíců na svobodě má podle mluvčí na svědomí bezmála 30 případů vloupání do různých objektů v Brně, v některých případech i v jiných krajích.

"Jeho činnost byla různorodá, navštívil řeznictví, hračkářství, květinářství, second hand, ale kradl i v prodejně se zdravou výživou nebo v nehtovém studiu," uvedla mluvčí.

Muž podle policie odcizil vše, co mu přišlo pod ruku, například i kus hovězího. U obchodního centra v Bohunicích podle mluvčí dokonce vytáhl střelnou zbraň, kterou ohrožoval pracovníky ostrahy.

Muže policie obvinila z přečinů poškození cizí věci, výtržnictví, porušování domovní svobody a z nebezpečného vyhrožování. V případě uznání viny mu hrozí až osm let za mřížemi.