Policisté chytili uprchlého vězně. Osudným se mu staly cigarety a alkohol

Policisté na Blanensku chytili vězně, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice. Vloupal se do obchodu v Újezdu u Kunštátu, po následné pátrací akci putoval zpět za mříže. 

  • Foto

    ilu, redakce

Lupič poničil skleněnou výplň dveří obchodu se smíšeným zbožím a dostal se dovnitř. Odnesl si hlavně alkohol a cigarety, celkem zboží nejméně za 20.000 korun. "Že se zloděj dal hned po akci do popíjení, zjistili policisté záhy. Nasvědčovaly tomu nedaleko odložené rozpité láhve s alkoholem," uvedl mluvčí.

Při vyšetřování případu na místě policisté zjistili, že v obci občas pobývá cizí muž. Další zjištění je navedlo na stopu, že by tím mužem mohl být vězeň, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice. Policisté proto do pátrací akce nasadili několik policejních hlídek, které operovaly nejen na Blanensku, ale například i v Brně.

"Jedna z hlídek narazila v Kunštátu na podnapilého muže, ten se při kontrole nakonec ani nemohl vymlouvat a vloupání do obchodu přiznal. Navíc se po předložení dokladů potvrdilo, že zlodějem je uprchlý sedmatřicetiletý vězeň," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Po prošetření případu muž putoval v poutech zpět za mříže kuřimské věznice.