Dopravní policisté v neděli na jižní Moravě dohlíželi na kritických místech na bezpečnost dopravy vzhledem k tomu, že se velká část lidí vracela po prodlouženém víkendu z dovolených v zahraničí. Ještě večer se řidiči mohli setkat s větším množstvím hlídek, ale kromě vážnější nehody osobního auta a motocyklu v Rohatci na Hodonínsku se nestalo nic, co by se vymykalo běžnému provozu, řekl mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.

Zaměřili se na dopravní tepny

Policisté se zaměřili na dopravní tepny, jako jsou dálnice D1 a D2 včetně jejich křížení na jihu Brna, na dálnici D52 a navazující silnici I/52, ale také na silnici I/38, která od rakouských hranic míří přes Znojmo na Jihlavu a Prahu.

Dovolenkáři zhustili dopravu

„Hustota dopravy byla zvýšená vzhledem k množství dovolenkářů, kteří se vraceli, i kteří odjížděli. Zaznamenali jsme pomalu jedoucí kolonu od Mikulova, jinak byl provoz bez potíží. Policisté byli i na silnicích nižší třídy a v obcích, aby preventivě dohlíželi na bezpečnost,“ řekl Vala.

Další akce se budou odvíjet od aktuální situace

Podobně policisté dohlíželi na dopravu na konci školního roku v pátek 30. června a v první den prázdnin 1. července. Zda budou stejné akce pokračovat i dále o prázdninách, se bude odvíjet od aktuální situace.

Nedal přednost motorce

Jediná nedělní vážnější nehoda u Rohatce skončila těžkým zraněním ženy z motocyklu, kterému pravděpodobně nedalo přednost auto, které vyjíždělo z vedlejší ulice na hlavní.