Premiéra bude v březnu, řekl v pondělí novinářům ředitel divadla Ondřej Chalupský. "Bude to o setkání dvou starých přátel, tedy nic objevného. Objevné to bude v tom, jak se to celé vyvine a jaký to bude mít závěr," řekl principál Polívka. Jednu z hlavních rolí ztvární sám, pro druhou oslovil Jiřího Bartošku.

Další programovou novinkou Divadla Bolka Polívky bude inscenace Horská dráha, která vzniká ve spolupráci s agenturou StageArtCZ a v režii Petra Halberstadta. V představení se potká Milan Kňažko s brněnskou herečkou Evou Novotnou. Třetí novinku v žánru autorské klaunérie připraví Pavol Seriš.

Oblíbenou inscenaci Šašek a syn, kde účinkuje Polívka se synem Vladimírem, čeká zájezd do Londýna. Hrát se bude 16. a 17. listopadu v Shaw Theatre na Kings Cross. Zájezd bude spojený také s klauniádou pro děti z České školy bez hranic, kterou připravují Michal Chovanec a Ondřej Klíč.

Kromě vlastní produkce divadelníci znovu chystají festivaly Přes čáru a Ženy ženám, dále přehlídku toho nejlepšího od vybraných amatérských divadel a programovou linii Slovenské úplňky. V nabídce nechybí ani hudba, výstavy a happeningy.

Prázdninové měsíce divadlo využilo k drobnějším rekonstrukcím. "Především byla dokončena první fáze modernizace klimatizace a vzduchotechniky, což by mělo být poznat i v sále," uvedl Chalupský.