05. 02. 2023 Dnes má svátek Dobromila

Polský řidič kamionu prorazil na přejezdu závory! Chvíli poté projel po kolejích vlak

Závory prorazil na přejezdu na Hodonínsku řidič polského kamionu, kterému se nechtělo čekat. Chvíli nato projel po kolejích osobních vlak. Hazardéra hledá policie.
dwhduhw

Foto:

PČR

Hodně riskantně se zachoval na železničním přejezdu v Moravském Písku na Hodonínsku řidič polského kamionu.

„I když už svítila červená světla, rozjel se do kolejiště. V ten okamžik však začaly padat závory a kamion zůstal uvězněný mezi nimi. Zbytek zdravého rozumu naštěstí jeho řidiči zůstal, a proto sklopenou závoru prorazil a z přejezdu vyjel,“ popsal incident policejní mluvčí David Chaloupka.

To však byla jediná světlá chvilka hazardéra za volantem. Zastavit a oznámit nehodu už se mu nechtělo a z místa ujel.

„Chvíli za ním přitom projel místem i osobní vlak. Policisté už znají registrační značky vozu, takže nezodpovědný řidič asi stejně postihu neujde. I přes to však policisté přivítají další svědectví případných svědků,“ dodal mluvčí policie.

K situaci, kdy se vůz ocitne mezi závorami na přejezdu, však podle Chaloupky může dojít i nešťastnou náhodou. „V tomto případě je namístě, tedy pokud je to možné, s vozidlem odjet nebo jej odtlačit z kolejí, a to i za cenu poškození závor nebo vozidla,“ vysvětlil policista.

Pokud je auto pro poruchu nepojízdné, je nutné, aby z něj všichni vystoupili a odešli do bezpečného prostoru mimo trať. Pro zastavení provozu na kolejích je nutné volat tísňovou linku a nahlásit číslo přejezdu. To je vyznačeno přímo na zabezpečovacím zařízení.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT