Hodně riskantně se zachoval na železničním přejezdu v Moravském Písku na Hodonínsku řidič polského kamionu.

„I když už svítila červená světla, rozjel se do kolejiště. V ten okamžik však začaly padat závory a kamion zůstal uvězněný mezi nimi. Zbytek zdravého rozumu naštěstí jeho řidiči zůstal, a proto sklopenou závoru prorazil a z přejezdu vyjel,“ popsal incident policejní mluvčí David Chaloupka.

To však byla jediná světlá chvilka hazardéra za volantem. Zastavit a oznámit nehodu už se mu nechtělo a z místa ujel.

„Chvíli za ním přitom projel místem i osobní vlak. Policisté už znají registrační značky vozu, takže nezodpovědný řidič asi stejně postihu neujde. I přes to však policisté přivítají další svědectví případných svědků,“ dodal mluvčí policie.

K situaci, kdy se vůz ocitne mezi závorami na přejezdu, však podle Chaloupky může dojít i nešťastnou náhodou. „V tomto případě je namístě, tedy pokud je to možné, s vozidlem odjet nebo jej odtlačit z kolejí, a to i za cenu poškození závor nebo vozidla,“ vysvětlil policista.

Pokud je auto pro poruchu nepojízdné, je nutné, aby z něj všichni vystoupili a odešli do bezpečného prostoru mimo trať. Pro zastavení provozu na kolejích je nutné volat tísňovou linku a nahlásit číslo přejezdu. To je vyznačeno přímo na zabezpečovacím zařízení.