28. 01. 2023 Dnes má svátek Otýlie

Pořadatelé vyhlásí vítěze Vinařství roku místo na gala večeru tentokrát on-line

Zástupci Svazu vinařů dnes vyhlásí výsledky soutěže Vinařství roku, namísto každoročního galavečera se ale kvůli opatřením proti šíření koronaviru uskuteční pouze on-line. Přenos bude i tentokrát moderovat Marek Eben.
vitez

Foto:

archiv, redakce

Soutěž má devět finalistů ve třech kategoriích, vyhlášeni budou vítězové jednotlivých kategorií i absolutní vítěz soutěže.

Jednotlivé kategorie se dělí podle objemu roční produkce vína. V kategorii malá vinařství, tedy firmy s produkcí do 50.000 litrů za rok, mají šanci na vítězství Vinařství Piálek & Jäger, Salabka Praha a Vinařství Lacina.

Ze středně velkých firem s produkcí do 250.000 litrů za rok postoupily do finále Krásná hora, Sonberk a Thaya vinařství. V kategorii největších podniků, které vyprodukují nad 250.000 litrů ročně, porota nejlépe hodnotila Vinařství Lahofer, Habánské sklepy a Château Valtice – Vinné sklepy Valtice.

Finalisty vybírala porota složená z profesionálů z řad vinohradníků a vinařů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, odborného tisku, enologie, sommelierství, marketingu, prodeje vína a architektury a designu. Vítěze soutěže vybrala sedmičlenná odborná komise, která navštívila jednotlivá vinařství.

Loni titul získalo Vican rodinné vinařství z Mušlova u Mikulova.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT