Devátá Kometa v novém extraligovém týdnu přivítá od 17:20 hodin 13. celek tabulky Litvínov. Verva se snaží zahnat strašáka v podobě baráže a zároveň udržet krok s postupovou dvanáctkou.

Brňané sice v neděli prohráli na jihu Čech, ale doma budou chtít navázat na povedený minulý týden, kdy na ledě pod Špilberkem porazila Třinec i Spartu.

Chemici mají před finišem základní části opět starosti s hrozící baráží. Můžou za to jejich dlouhodobé nestabilní výsledky a obrození Jágrova Kladna. Tým přitom mnozí experti v pasovali do klidného středu tabulky. Jenže klid v tabulce teď snad krom vedoucího tria nemá žádný klub.

Litvínov na jedné straně usiluje o postup do předkola play-off, na dvanáctou Olomouc ztrácí tři body, na té druhé si však musí hlídat záda, protože Kladno má sedm zápasů před koncem základní části pouze pětibodovou ztrátu.

Verva zabrala v pravý čas, když v neděli doma porazila boleslavské Bruslaře 4:1 a zaznamenala po deseti zápasech čekání plný bodový zisk. Mimo Boleslav však Litvínov vyzrál pouze na Karlovy Vary v prodloužení. Během celého ročníků se černožlutým povedlo na výhru navázat pouze ve třech případech, mnohem častěji jsou k vidění spíš série porážek.

Kometa má na Litvínov zatím pohodlný devítibodový náskok a pokud ho čtvrtou výhrou nad tímto soupeřem potvrdí, stále může pomýšlet na lepší tabulkové umístění před startem předkola play-off, ovšem k tomu by potřebovala výraznější vítěznou sérii.

Na Chemiky to však Brňané v této sezóně umí: v prvním zápase vyhráli v Litvínově 3:4, ve druhém doma 4:2 a ze třetího utkání na severu Čech urvali dva body za výhru 3:2 v prodloužení.

Poslední utkání sehráli modrobílí na horkém ledě českobudějovického Motoru, kde se však prosadil pouze Adam Zbořil a Kometa odjela z jihu Čech s prohrou 1:3. Trenérům znovu scházel nejproduktivnější hráč týmu Peter Mueller.

Tento týden by pak měli v Brně znovu přivítat slovenské olympioniky, tedy útočníka Michala Krištofa, obránce Marka Ďalogu a brankáře Mateje Tomka, kteří si z Pekingu přivezli historický bronz.

Díky rozvolnění pandemických opatření se navyšuje divácká kapacita. A právě od zápasu Komety s Litvínovem je Winning Group Arena přístupná pro všechny majitele celosezónních permanentek i držitele permanentních vstupenek na základní část.

Zároveň platí, že se permanentkáři již nemusí prokazovat bezinfekčností. Uvnitř stadionu však musí mít po celou dobu zakrytá ústa a nos.