Porveme se o co nejlepší pozici pro play-off, říká útočník Komety Otakar Šik
Foto:
Ivo Dostál
Mladý útočník se v Kometě postupně zabydluje. Po přesunu z Karlových Varů si zvyká na nové mužstvo a jiný herní styl, než praktikovala Energie.
V dosud odehraných duelech modrobílých rozhodně nezklamal. Vytvořil si přehršel šancí, ovšem gólový účet v dresu Brňanů otevřel až v dosud posledním odehraném utkání Komety proti mladoboleslavským Bruslařům. Jednadvacetiletý rychlík věří, že mu tato branka pomůže v dalším průběhu sezony.
Do Komety přišel těsně před Vánoci a postupně si zvyká na nové prostředí. „Měl jsem z toho trochu respekt, protože to byla pro mě velká změna angažmá, ale kluci mě přijali a pomohli mi, za což jim moc děkuju. Bydlím na hotelu, kde se o mě pěkně starají, takže jsem nad míru spokojený,“ řekl v rozhovoru pro klubový web Otakar Šik.
Kometa je v našlapané tabulce extraligy zatím desátá s minimální ztrátou na vyšší příčky tabulky a kvůli koronaviru ji ještě čeká několik dohrávek. „Myslím si, že si nevedeme špatně, samozřejmě víme, že by to mohlo být lepší. Věřím, že se po pauze porveme o co nejlepší příčky před play-off,“ uvedl forvard s číslem 18 na dresu..
Před pauzou urvali brněnští hokejisté tři body za těsnou výhru 2:1 právě nad Boleslaví. „Jsem strašně rád, že jsem mohl týmu pomoct gólem, a že jsme to dotáhli do vítězného konce. Měl jsem pár šancí už v minulých duelech, ale jak se říká, chybělo mi i to hokejové štěstíčko. Když už jsem to teď konečně prolomil, věřím, že mi to tam bude padat co nejvíc,“ doufá Šik.
V pauze dostali svěřenci trenéra Jiřího Kalouse pořádně zabrat při těžkých dvoufázových trénincích, aby měli tolik potřebnou kondici před nabitým programem, který je teď čeká.
Do zápasového rytmu se Brňané vracejí po více jak týdnu: v pátek jedou do Pardubic a pak v neděli do Chomutova, kde se utkají s Jágrovými kladenskými Rytíři. „Oba dva týmy jsou na vysoké úrovni, nám nezbývá než se na oba zápasy co nejlépe připravit a přivézt z těchto dvou zápasů do Brna co nejvíce bodů,“ zdůraznil mladý útočník.
Trenéři na něj mají jednoduché požadavky. „Mojí předností je rychlé bruslení, trenéři po mně chtějí jednoduchý a přímočarý hokej s velkou četností střel na bránu,“ dodal Otakar Šik.
NEJČTENĚJŠÍ
- 27. 01. 2023
- Délka čtení: 3 minuty
- Líbí se ( 2 )
- 28. 01. 2023
- Délka čtení: 1 minuta
- Líbí se ( 1 )
- 31. 01. 2023
- Délka čtení: 3 minuty
- Líbí se ( 0 )
- 24. 01. 2023
- Délka čtení: 4 minuty
- Líbí se ( 3 )
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- 20. 01. 2023
- Líbí se ( 0 )
- 5. 01. 2023
- Líbí se ( 0 )
- 31. 01. 2023
- Líbí se ( 0 )
- 18. 01. 2023
- Líbí se ( 0 )
- Průzkum brněnských vědců odhalil nedůvěru zdravotn…
- Nemohoucí senior zůstal uvězněn ve svém panelovém …
- Ochránci přírody našli u Lednice otráveného orla, …
- Modřice nebo Ivančice vyberou na dani z nemovitost…
- Starobrněnský pivovar začal s přípravou zeleného p…
- Gólman Komety Furch drží čisté konto už 130 …
- Řidiči MHD v Brně bourali loni téměř osmsetkrát, d…
- Vozíčkář z Brna sbírá selfíčka s celebritami. Nejv…
- My Fair Lady (ze Zelňáku), Daňhelová a Matouš. Div…
- V kancelářské budově v Brně vyhrožoval muž se zbra…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
copyright © 2022 Press Global s.r.o. ・ všechna práva vyhrazena.