Před hlavním nádražím v Brně jezdí místo šalin bagry. Opravují tam koleje

Místo šalin a autobusů se v kolejišti před brněnským hlavním nádražím pohybují bagry a stavbaři. Až do neděle tam totiž vyměňují tramvajové koleje.

  • Foto

    redakce (REJ)

Jejich oprava je podle webu integrované dopravy naplánovaná do neděle 30. srpna do  22:55 hodin. Proto na třetí a čtvrté koleji nebudou v prostoru zastávky MHD Hlavní nádraží jezdit tramvaje a autobusy.

„Tramvajové linky 8, 10 a 12 budou obsluhovat zastávky na první a druhé koleji. Denní autobusové linky 40, 48, 50, 61, 63 a X zastaví na přeložených zastávkách v předjízdných pruzích mimo tramvajové koleje,“ stojí na stránkách IDS JMK.

Pohyb cestujících na ostatních nástupištích usměrňují pracovníci brněnského dopravního podniku. Stavební práce ztížily hlavně ve špičkách dopravu v celé lokalitě hlavního nádraží.

„Jel jsem tudy odpoledne a nějakých pět šest minut jsem stál v koloně, protože lidi přebíhali na autobusy, které zastavují přímo před nádražím v místech, kde stojí i taxikáři a další auta. Člověk musí mít oči na stopkách a počítat s tím, že se tam pár minut zdrží,“ svěřil se řidič dodávky Petr Konečný.

Lidé, cestující nočními autobusy linek N90, N91, N93, N96 a N99, které běžně zastavují na třetí koleji, si vystoupí v Benešově ulici nebo u smyčky trolejbusů. Autobusy pak podle koordinátorů dopravy najíždějí na první kolej, kde znovu zastaví, aby cestující mohli nastoupit.

„Autobusy nočních linek N89, N96, N97, N98 a N99, které běžně zastavují na čtvrté koleji, umožní výstup cestujících v Nádražní ulici před budovou České pošty a po ukončení spojení najedou na druhou kolej, kde znovu zastaví pro nástup cestujících,“ píše se na webu integrované dopravy.

Fotogalerie: 
Zdroj: 
Brňan (REJ)