fbpx
31. 05. 2023 Svátek má Kamila

Přes tisíc studentů pěti univerzit z Brna doprovodilo alegorické vozy Majálesu

Foto:

brno.majales.cz

Více než tisíc studentů brněnských vysokých i středních škol dnes před polednem vyrazilo v majálesovém průvodu se šesti alegorickými vozy z náměstí Svobody na brněnské výstaviště. Do průvodu se letos zapojilo o něco méně studentů než obvykle kvůli dopolednímu dešti. Program Majálesu, který je letos prvním velkým festivalem na jihu Moravy, bude pokračovat až do nedělního rána a nabízí letos několik novinek, informoval za pořadatele Michal Šamánek.

Do programu začlenili festival Starfest

„Největší letošní změnou je to, že jsme do programu začlenili festival Starfest, bývalý Youtubering, v pavilonu P. Na něm vystupují osobnosti známé nejen z YouTube, ale i dalších platforem a také podcasteři. Vstupenky na Starfest jsou součástí vstupného na Majáles a neprodávaly se zvlášť,“ uvedl Šamánek.

Od října měli festival vyprodaný

Festival byl vyprodaný v podstatě od října, po začlenění Starfestu pořadatelé další vstupenky do prodeje přidali. Informaci u počtu prodaných lístků ale nezveřejňují. Aby pořadatelé předešli kupčení a podvodům se vstupenkami, zřídili pro letošní rok oficiální internetovou burzu vstupenek s garantovanou cenou lístku.

Pokračováním festivalu je Majáles Night

Další novinkou v majálesovém programu je pokračování festivalu další akcí nazvanou Majáles Night, která se od 22:00 do nedělních 04:00 uskuteční v pavilonu P brněnského výstaviště. Na rozdíl od Starfestu si vstupenky na majálesovou noc musí lidé dokoupit, majitelé vstupenky na Majáles zaplatí jen poloviční cenu.

Mají tři venkovní pódia a pódium v pavilonu P

Letošní Majáles má tři venkovní pódia a jedno pódium v pavilonu P, mezi hlavní hvězdy patří kapely NoName, Jelen, Kryštof nebo Wohnout, vystoupí i Tomáš Klus, Viktor Sheen nebo Yzomandias. Hvězdami Majáles Night jsou Ektor, Kontrafakt a Manene.

Líbí se mi

3
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT