V Litvínově se odehrála neuvěřitelná první třetina, která se musela divákům u monitorů líbit. Každý z týmů vystřelil hned patnáctkrát a třikrát na každé straně se vlnila síť za zády gólmanů. Vezmeme to však postupně. Nejprve v 8. minutě dostala Verva možnost přesilové hry a tu využil nájezdem mezi kruhy Janis Balinskis – 1:0. Ve 12. minutě bylo ovšem srovnáno a také z přesilovky, byť v netradiční čtyři na tři. Filip Král si taktéž ukázově najel mezi kruhy a parádní trefou do šibenice překonal Godlu – 1:1. O padesát vteřin později opět pálil Král, toho litvínovský gólman sice vychytal, ale pak se do toho opřel Martin Zaťovič a otočka byla na světě – 1:2.

Jenže gólové dostihy dál pokračovaly. Uběhlo pětačtyřicet vteřin a z pravého kruhu napřáhl směrem k zadní tyči Jiří Fronk a Klimeš neměl šanci – 2:2. Potřetí šla Kometa do vedení v 16. minutě, kdy Gulašiho bombu těsně před Godlou tečoval navrátilec z hostování v Olomouci Silvester Kusko – 2:3. Za čtyřicet šest sekund byla znovu vyrovnáno, z levého kruhu vypálil nestárnoucí Viktor Hübl a za tohoto stavu se šlo do kabin. A nutno dodat, že oba týmy měly i další množství slibných příležitostí a výsledek 3:3 mohl být s nadsázkou ještě zajímavější.

Kdo si myslel, že střelecké hody ve druhé třetině skončí, byl na omylu. Nejdřív sice Klepiš orazítkoval tyč Godlovy brány, ale pak už to začalo zase padat. V čase 23:54 šli Chemici do krátkého čtyřiceti vteřinového vedení, když se jim podařilo kompletně vyšachovat brněnskou obranu a Patrik Zdráhal zakončoval prakticky do prázdné – 4:3. A jak už bylo řečeno, za krátko bylo srovnáno, další z navrátilců Jakub Valský se dostal osamocený před bránu a procpal kotouč do sítě – 4:4.

K obratu zavelel ve 27. minutě v přesně končící přesilovce Luboš Horký, který stál v předbrankovém prostoru a dorazil střelu Pláška – 4:5. To ale nebyl rozhodně konec. Za polovinou utkání bylo zase srovnáno, Aaron Irving vypustil z mezikruží nechytatelnou dělovku a Klimeš nemohl nic dělat. Střely na bránu po dvou třetinách 25:25 a skóre 5:5.

Poslední část začala, jak jinak, gólem. Hübl poslal puk před bránu, kde jej šťastně trefil bruslí František Lukeš. Jeho trefu potvrdil i videorozhodčí – 6:5. Třetí bod v zápase si ale o minutu a půl později připsal Filip Král, jenž vyslal do samostatné akce Petera Muellera. A gólu v bláznivém mači se dočkal i americký snajper, který chladnokredně bekhendem zakončil a vyrovnal na 6:6.

V 50. minutě hrála Kometa přesilovku a vypadalo to, že se bude radovat z gólu. Zaťovič projel před brankovištěm a Godla se skácel k zemi. Rozhodčí ihned rozpažil a poslal brněnského kapitána na trestnou. Situace se však zkoumala po trenérské výzvě a sudí ukázali gestem na střed hřiště. Jenže místo sedmého gólu Brna se překvapivě hrálo dál za nerozhodného stavu. Duel dospěl do prodloužení, ve kterém měl velkou šanci Bartejs a na druhé straně Jarůšek, drama ale muselo vygradovat v samostatných nájezdech.

Trenér Komety Jiří Horáček k utkání řekl: " Za dva body jsme samozřejmě rádi. Bylo to odpracované utkání a divoký výsledek, po kterém jsme se konečně prosadili v koncovce. Je ale škoda, že jsme měli mnoho chyb v obraně. V úterý nás čeká další utkání, na videu si to s klukama rozebereme a jdeme do nového dne."