Pohádku o lásce Příběh rytíře: Artas a Desiré, v němž nebudou scházet rytířské souboje a práce se stádem koní ve volnosti, uvidí návštěvníci městečka ve čtvrtek 30. září, přičemž to bude jediné vystoupení svého druhu v letošním roce. Ve výpravném hodinovém příběhu budou řinčet meče a šlehat plameny. Do technicky náročných scén na koních se zapojí i zkušení trikoví jezdci ze zahraničí.

„Uspořádáním tohoto představení chceme poděkovat našim příznivcům za jejich mimořádný zájem o naše divadelní představení Vinnetou a jezdeckou show Geronimo, na která přijížděli o prázdninách z Česka i Slovenska. Zároveň jim ale chceme ukázat něco nového a potěšit především děti. A na příští rok připravujeme pro naše fanoušky úplně nové představení,“ uvedl trikový jezdec a šéf týmu kaskadérů HaraldosStuntBrothers Michal Bednář.

Jedním z lákadel městečka je právě jeho práce se stádem šesti koní ve volnosti, kterou mohli diváci obdivovat už v jezdecké show Geronimo. „Ovládá je pouhými pohyby rukou, gesty a hlasem tak, že výsledkem je něco jako balet s koňmi. Přestože Příběh rytíře bude plný akčních scén v unikátních kostýmech, návštěvníci v něm nepřijdou ani o tuto jedinečnou podívanou,“ upřesnil mluvčí westernového městečka Vladimír Klepáč.

V příběhu bojuje udatný rytíř Artas o srdce princezny Desiré z království Galdarského. A získá si její srdce i její ruku v rytířském turnaji vyhlášeném králem. Na znamení lásky jí Artas věnuje stádo koní. Desiré tedy souhlasí se svatbou. 

Než si však stačí dát s milým na obřadu novomanželský polibek, objevuje se na scéně temný hrabě Boris. Chce uchvátit Desiré i království. Další děj je plný zvratů a soubojů, do nichž se zapojí i princezna, která bude muset zachránit svého milého. Zda zvítězí statečný Artas nebo temný hrabě Boris, na to si musí diváci počkat.

Dějištěm pohádky bude jezdecká aréna westernového městečka, které se poslední zářijový čtvrtek otevře již hodinu po poledni. A na všechny příchozí pak čeká ještě jedno velké překvapení, které nadchne především děti.

V areálu městečka bude totiž přes sto furíků (anglicky furries). Jde o skalní milovníky plyšových zvířat, kteří se ve volném čase oblékají do jejich kostýmů a připomínají tak postavičky ze známých animovaných filmů. Děti se s nimi budou moci vyfotografovat. Furíci nebudou scházet ani na večerním jezdeckém pohádkovém vystoupení.