Pro hráče Olomouce bude střetnutí s Brnem prvním venkovním zápasem letošní přípravy. Na svém domácím stadionu dosud přivítali tým Kokšetau z Kazachstánu, Jihlavu a slovenský Trenčín. Utkání proti kazašskému soupeři se rozhodovalo až v nájezdech, z vítězství se nakonec radoval celek ze zahraničí. Zbývající dva přípravné zápasy už Kohouti zvládli a nyní je čeká první prověrka na cizím ledě.

Když se ohlédneme za uplynulou sezonou, dokáže si řada fanoušků zápasy proti Olomouci dobře vybavit. Loňské vzájemné duely nabídly vždy napínavou podívanou, tři se čtyř utkání se navíc musely rozhodovat až po základní hrací době. Všechny tyto prodlužované zápasy nakonec zvládli lépe Brňané a Kohoutům tak během základní části podlehli pouze jednou těsným rozdílem 2:3.

Olomouc zatím představila dvě nové a dvě staronové posily. Na Hanou se vrátili obránci Tomáš Valenta a Alex Rašner, ze Sparty přichází do Olomouce poprvé Lukáš Klimek. Tým doplnil také odchovanec Trenčína Marek Hecl, který se podíval i do KHL se Slovanem Bratislava.

Pro některé hráče Olomouce bývala kdysi DRFG arena domácím prostředím. V brněnském dresu se tu po ledě dlouhé roky proháněl Jan Káňa, dres Komety ještě začátkem loňské sezony oblékal také Lukáš Nahodil.

Zápas začíná v DRFG Sréně dnes v 18:00 hodin.