Brno zrevitalizuje hřiště městského stadionu v Srbské ulici. Radní přidělili veřejnou zakázku společnosti PROSTAVBY za 32 milionů korun. Úpravy se týkají trávníku, výběhových zón či závlahového systému a jsou nezbytné, aby sportoviště i nadále splňovalo nejvyšší fotbalové standardy. Rekonstrukce se chystá na příští rok, termín ale může posunout případná baráž o první ligu.

Stadion musí splnit podmínky pro vrcholový fotbal

„Než vyroste nový stadion na výstavišti, musí Brno udržovat areál v Srbské ulici ve stavu, aby splňoval podmínky pro vrcholový fotbal. Mezi ně patří úprava zázemí stadionu a adekvátní hrací plocha, přičemž se postupně řeší obě podmínky,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl (TOP09). Město tak nyní vybralo zhotovitele, který se postará o revitalizaci hřiště. Za více než 32 milionů korun ji udělá zmíněná firma.

Počítají s novým povrchem z přírodní trávy

Na Srbské se počítá s novým povrchem z přírodní trávy. Umělý travní koberec se pak využije pro výběhové zóny i tréninkové plochy, jež nahradí současné prostory tvořené kamenivem a zeminou. Hřiště zároveň dostane nové systémy pro závlahu a vyhřívání, vymění se odvodňovací žlaby a osadí se nové fotbalové branky i betonové obrubníky.

Dešťovka se využije k závlahám

Při rekonstrukci dále přibydou akumulační nádrže, které zpracují veškerou dešťovou vodu a využijí ji k závlaze přírodního trávníku. Cena zakázky zahrnuje také údržbu hrací plochy na 24 měsíců od konce úprav.

Odstávku stadionu může odsunout baráž

Odstávka stadionu, při níž se modernizace uskuteční, se plánuje na příští rok od 1. dubna do 31. srpna. Termín by se však mohl posunout na stejné období roku 2025, jestliže by fotbalisté Zbrojovky v aktuální sezoně hráli baráž o postup do první ligy. Ta se koná až na přelomu května a června.

Revitalizace hřiště vychází z nových standardů

Revitalizace hřiště vychází z nových standardů, které určuje materiál Stadiony 2023 schválený Fotbalovou asociací České republiky a Ligovou fotbalovou asociací. Pokud by areál certifikací neprošel a nezačal požadavky plnit, nemohl by hostit utkání nejvyšší fotbalové soutěže ani mezinárodní zápasy.