Avizované Rodičovské vouchery běží naplno. Přes web, který nabízí všechny služby od začátku roku, se registrovalo přes dva tisíce rodičů z Brna. Ti pro své děti vyčerpali už více jak jeden a půl milionu korun v podobě kreditů. Uplatnili je u 370 zapojených organizací. Největší nápor zájemců se očekává před letní sezónou, uvedl v tiskové zprávě radní pro participaci Petr Bořecký (KDU-ČSL).

Registrace na webu je možná do 30. listopadu

Na stránce rodičovských voucherů se mohli zájemci registrovat už loni na podzim, a to jak organizace, tak rodiče. Možnost registrace trvá do konce listopadu. Kredity, kterých je pro každého až 4000, lze uplatnit kdo konce roku, nevyužité kredity k 31. prosinci propadnou.

Vyčerpaná částka se blíží dvěma milionům korun

„K dnešnímu dni máme 370 zapojených organizací a v průběhu času vidíme, že se toto číslo neustále zvyšuje. Stejně tak je to s rodiči, kterých je zapojeno přes 2150. Vyčerpaná částka proplacených kreditů se postupně blíží dvěma milionům korun,“ uvedl Petr Bořecký. Na webových stránkách Rodičovských voucherů lze nalézt kompletní informace, podmínky, seznam zapojených organizací i detailní návod, jak při registraci a žádosti postupovat. Rodičovské vouchery ve svém předvolebním programu slibovali Lidovci a Starostové.

Chtějí zlepšit informování veřejnosti o voucherech

Náměstek primátorky Filip Chvátal (KDU-ČSL) má radost, že splnili slib, který dali před volbami. „Rodičům dobíjíme baterky i tím, že jsou pro jejich děti koníčky a sport dostupnější. Investice do dětí se vždycky vyplatí. O Rodičovských voucherech se teď budeme ještě snažit veřejnost maximálně informovat. Na stránkách máme odpovědi na nejčastější otázky, je tam kontakt na naše pracovníky, jsme ve spojení s brněnskými organizacemi a ve městě i na internetu začala reklamní kampaň,“ upřesnil primátorčin náměstek.

O kredity mohou žádat rodiny s ročním příjmem 750 tisíc

Do projektu se mohou zapojit všechny organizace poskytující volnočasové aktivity například formou kroužků, nebo táborů, a to dětem ve věku od 6 do 18 let. O kredity mohou žádat domácnosti, jejichž společný rozhodný příjem nepřesahuje 750 tisíc korun čistého v kalendářním roce 2022.

Před prázdninami čekají největší nápor

Největší nápor žadatelů o kredity radní Bořecký teprve čeká. „Před prázdninami přichází období placení táborů a prázdninových akcí, které mají na rodinné rozpočty velký vliv. A na podzim zase platby registrací, členských poplatků, kroužků a aktivit pro následující školní rok. Naším cílem je, aby děti o prázdninách aktivně trávily čas se svými kamarády při sportu nebo v přírodě tak, aby finance nebyly důvodem, proč musí dítě zůstat třeba doma u počítače,“ dodal radní.