03. 02. 2023 Dnes má svátek Blažej

Provozně ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity v Brně povede Svatopluk Kapounek

Foto:

MENDELU

Novým děkanem Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně se stane Svatopluk Kapounek, který nyní zastává funkci prorektora pro tvůrčí činnost. Dnes jej zvolil akademický senát fakulty. Ve funkci od 1. února nahradí Pavla Žufana, který loni v prosinci rezignoval v souvislosti s kontrolou Národního akreditačního úřadu.

Očistit dobré jméno fakulty i školy

V čele fakulty chce hrát nový děkan aktivní roli při nápravě současného vnímání dobrého jména fakulty i univerzity. Zaměří se na zvýšení kvality výuky ve všech stupních studia, posílení strategického řízení a na zodpovědné finanční řízení fakulty. Její rozvoj chce podpořit i z materiálního a technického hlediska.

Dotáhnout pozitivní změny

Přednostně chce dokončit započaté pozitivní změny a nápravná opatření v doktorském programu Economics and Management, na který se zaměřila kontrola Národního akreditačního úřadu. Kvůli údajnému rozdávání doktorských titulů na fakultě čelila kritice i bývalá rektorka univerzity Danuše Nerudová, která kandidovala v prezidentské volbě a skončila třetí.

Nabízíme vzdělání, ne tituly, tvrdí nový děkan

„Jsem přesvědčený o tom, že naše fakulta nabízí vzdělání, nikoliv tituly. Základem postgraduálního studia je tvůrčí činnost doktorských studentů vyžadující poměrně vysoké finanční náklady i vysoké nároky na čas školitelů. Budu proto podporovat individuální přístup při výběru talentovaných studentů i při sestavování jejich individuálních studijních plánů,“ uvedl Kapounek.

Rektor očekává spolupráci s vedení univerzity

Rektor Jan Mareš popřál novému děkanovi dostatek elánu a vytrvalosti. „Věřím, že jako nový děkan akceleruje započaté pozitivní změny a pomůže v dohledné době očistit dobré jméno Provozně ekonomické fakulty. Jménem vedení celé univerzity samozřejmě nabízím, ale i očekávám úzkou spolupráci,“ řekl Mareš.

Kapounek působí na Ústavu financí

Svatopluk Kapounek působí na Ústavu financí Provozně ekonomické fakulty. Ve své výzkumné práci se věnuje především oblasti korporátních financí, bankovnictví, kapitálovým trhům a finanční ekonometrii. „V letech 2018 až 2022 působil jako viceprezident a prezident České společnosti ekonomické,“ upřesnila mluvčí univerzity Tereza Pospíchalová.

Na fakultě studuje 3000 posluchačů

Na Provozně ekonomické fakultě v současnosti studuje přes tři tisíce studentů. Za více než šedesát let svého fungování fakultu absolvovalo přibližně dvacet tisíc studentů, kteří nacházejí uplatnění v oblasti ekonomiky, managementu, obchodu, ve finančním sektoru, veřejné správě nebo jako projektanti informačních systémů.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT