Tuto sobotu se tam odehraje finále Brněnského běžeckého poháru, kde běžce čeká od 200 metrů dlouhého běhu po cílové rovince pro nejmenší až po dvě kompletní kola po dráze pro nejzarputilejší běžce.

Na programu je celkem 12 závodů různých délek pro juniorské i dospělé závodníky. Tradiční běžecký pohár se přitom na motoristické závodní trati představí poprvé.

„Brněnský běžecký pohár je zavedená značka, které se pravidelně účastní stovky sportovců z celého regionu. Proto jsem velmi rádi souhlasili s tím, že se finále letošního ročníku poběží u nás. Masarykův okruh je samozřejmě motoristickou závodní tratí, ale kdykoliv nám to program na dráze dovolí, chceme ho v maximální možné míře otevřít široké veřejnosti,“ sdělila předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Pro sportovce to navíc není jediná příležitost, kdy si mohou dráhu proběhnout v ostrém závodním tempu. Už devátého dubna se po dvouleté vynucené pauze vrací populární Masaryk Run, který kromě běhu nabídne i závody na kolečkových bruslích a koloběžkách.

Poprvé je také letos Masarykův okruh mimo motoristickou sezonu otevřen i pro pěší. Ve vybraných víkendových termínech si návštěvníci můžou po svých projít celou trať a užít si ji ze zcela nové perspektivy.

„Akce Masarykův okruh pěšky se rychle stala velmi populární a lidé nám na sociální sítě posílají spoustu fotek z procházek. Postupně jsme akci vylepšovali, abychom návštěvníkům zážitek ještě umocnili. Příjemným překvapením je třeba občerstvení přímo ve Schwantzově zatáčce,“ vysvětlila Ivana Ulmanová.

Pro velký zájem se proto dráha pro pěší znovu otevře tuto neděli od 9 do 16 hodin. Nedělní akce bude jednou z posledních příležitostí, kdy se na netradiční procházku lidé mohou vydat, brzy je totiž na závodní dráze vystřídají auta a motocykly.

„Počasí se lepší a sezóna se za malou chvíli může naplno rozjet. Přesto se nám podařilo najít ještě jeden volný termín, a sice Velikonoční pondělí, kdy chystáme velkou tematickou akci pro rodiny s dětmi. Na dráze rozmístíme stanoviště, na kterých se děti zábavnou formou seznámí s motoristickým prostředím,“ dodal obchodní a marketingový ředitel společnosti Automotodrom Brno Michal Klouda.

Na jednom ze stanovišť nebude chybět ani tradiční pomlázka, aby návštěvníci mohli dodržet velikonoční tradici.