fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

RegioJet chystá i na letošek sezonní vlaky do Chorvatska, začne prodej jízdenek

Foto:

RegioJet

Brněnský soukromý dopravce RegioJet chystá i na letošní letní sezonu provoz turistických vlaků do Chorvatska, v nejbližších týdnech začne prodávat jízdenky. Proti loňsku se snažil vylepšit provozní koncept, aby se minimalizovala zpoždění. Soupravy budou mít v koncových stanicích víc času na obrat a zároveň na činnosti související s údržbou, úklidem či naskladněním občerstvení. Informovala o tom manažerka mezinárodních projektů Tereza Ptáčková.

Budou jezdit třikrát týdně

Žluté vlaky v létě přepraví okolo 100 tisíc cestujících. Kapacita patnáctivozové soupravy je 550 cestujících, ceny jízdenek zatím dopravce nezveřejnil. Vlak bude letos jezdit od 16. června do 30. září třikrát týdně, loni jezdil v červenci a v srpnu denně. Navazovat na něj budou autobusy z Ogulinu a Rijeky do přímořských letovisek.

V červnu přes Vysočinu, od července přes Pardubice

Z Prahy bude vlak vyjíždět v úterý, v pátek a v neděli okolo 17. hodiny, do Rijeky přijede v 10:40. Zpět se vlak vydá v pondělí, ve středu a v sobotu ve 14:55, do Prahy přijede okolo 10. hodiny dopoledne. Do konce června bude vlak jezdit přes Havlíčkův Brod, od července už přes Pardubice. Letošní novinkou je nová zastávka ve Slovinsku v Celje.

Odpadnou noční kontroly

Cestování má být příjemnější díky tomu, že se Chorvatsko stalo od letoška součástí schengenského prostoru, proto nebudou nutné noční celní pasové kontroly. Stejně jako v předchozích letech počítá dopravce s tím, že nasadí jak klasické vozy se sedadly ve velkoprostoru i v kupé, tak lůžkové vozy.

Vlaky jako reakce na covidové uzávěry

Poprvé dopravce vyjel do Chorvatska v létě 2020 v reakci na covidové uzávěry a omezení leteckého provozu. Chorvatsko bylo jednou z destinací, kam bylo možné toto léto bez většího omezení vyjet a dopravce vsadil na to, že část lidí pojede raději vlakem než autem. Koncept se ujal. Kromě běžných služeb na palubě je možné ve vlaku přepravit i jízdní kolo.

Líbí se mi

2
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT