Český soukromý dopravce RegioJet by chtěl provozovat vlaky na mezinárodní lince z německého Hannoveru do polské Premyšle, odkud navazují vlaky na Ukrajinu. Schází mu k tomu povolení polského drážního úřadu UTK. Podle mluvčí společnosti Alexandry Janoušek Kostřicové není jisté, zda dopravce povolení dostane. Rozhodnutí může trvat ještě dva až tři měsíce. Pokud povolení získá, dostane také přidělený jízdní řád, uvedl už dříve web Zdopravy. cz.

Provozují už linku do Prahy

RegioJet již provozuje linku do Premyšle z Prahy a ve spolupráci s ukrajinskými železnicemi nabízí jízdenky do ukrajinských měst včetně Záporoží na jihovýchodě a Charkova na severovýchodě. Z technických důvodů nemůže cestu absolvovat jeden vlak, protože na Ukrajině mají koleje širší rozchod.

Z Německa chtějí jezdit od prosince

Z Hannoveru chce dopravce jezdit od letošního prosince a v Polsku má být vyloučena vnitrostátní přeprava. V Německu má vlak zastavit také v Berlíně a Frankfurtu nad Odrou.

Jezdí na Slovensko, do Maďarska a do Rakouska

RegioJet již provozuje řadu mezinárodních vlakových spojení, všechny však mají výchozí či cílový bod v Česku. Vlaky jezdí na Slovensko, do Maďarska a do Rakouska a dopravce usiluje také o linku z Prahy do Berlína.