Dopravce RegioJet v létě rozšíří autobusové spojení s Chorvatskem, včera začal na sezonu prodávat jízdenky, uvedla v tiskové zprávě mluvčí Alexandra Janoušek Kostřicová. Autobusy z Prahy do Splitu, které obslouží i další chorvatská města, budou jezdit o prázdninách denně. Po čtyřech sezonách provozu naopak nebude jezdit do Chorvatska vlak kvůli častým zpožděním, doplnila Janoušek. Na konec železničního spojení upozornil web Zdopravy.cz.

Dopravce se k rozšíření autobusové a zrušení vlakové dopravy rozhodl kvůli tomu, že nedokázal zpoždění chorvatských spojů ovlivnit. „Tato linka byla jednou z nejdelších v Evropě, projížděla mnoha státy a kvůli výlukám nesla rizika zpoždění. Proto jsme se rozhodli přesměrovat kapacitu vlaků na jiné spojení, konkrétně z Prahy na Ukrajinu,“ řekla Janoušek.

Autobusy pojedou v červenci a v srpnu denně, v červnu a v září třikrát týdně

Kromě Splitu obslouží také Zadar, Sukošan, Biograd na Moru, Pakoštane, Vodice, Šibenik, Primošten a Trogir. Cena za jednosměrnou jízdenku z Prahy do Splitu začíná na 999 korunách. „Navazujeme na loňskou sezonu s denními spoji do Chorvatska. Letos plánujeme posílit ještě páteční spoje o další autobus,“ uvedla ředitelka autobusové dopravy Dita Tomešová.