Cestující ve žlutých vlacích soukromého dopravce RegioJet stráví na trase Brno-Praha méně času. V novém jízdním řádu dojde od 10. prosince ke zkrácení cestovní doby o 13 minut na 2 hodiny a 28 minut. V opačném směru z Prahy do Brna pak dojde k mírnému zkrácení jízdních dob. V tiskové zprávě to potvrdila mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová.

Od října přidali nové spoje

Dopravce už podle mluvčí v říjnu rozšířil dostupnost spojů na lince Praha-Brno-Bratislava ze tří na čtyři páry denně. Cestujícím nabízí nový ranní spoj z Bratislavy do Prahy (odjezd 6:21, příjezd 10:37) a odpolední spoj z Prahy do Bratislavy (odjezd 17:15, příjezd 21:32).

V České Třebové zastaví jen vybrané vlaky

V jízdních řádech stávajících spojů dochází k efektivní optimalizaci, která zahrnuje změny v zastavování vlaků. „Tato úprava se týká zejména stanice v České Třebové, kde nově zastaví jen vybrané spoje směřující do Prahy, v opačném směru pak zastavení vynechají spoje všechny. Tato úprava je součástí úsilí o zefektivnění cestování vlakem, což přináší rychlejší a plynulejší cestu pro cestující, kteří cestují na delší vzdálenosti,“ uvedla Janoušek Kostřicová.

Zavedou nové automaty na jízdenky

RegioJet v příštím roce plánuje zavedení samoobslužných bezhotovostních jízdenkových automatů, které cestujícím usnadní nákup jízdenek na vlaky a autobusy. „Tato novinka představuje významnou inovaci a rozšíření prodejních kanálů společnosti, navazující na úspěch mobilní aplikace, jejíž popularita stále roste. Nové automaty zjednoduší přístup k jízdenkám a přispějí k další digitalizaci prodeje,“ upřesnila mluvčí.

Zlepší služby pro zákazníky

Firma Radima Jančury také zlepší nabídku cateringu a zákaznického servisu, včetně možnosti online objednání občerstvení s doručením k sedadlu. Tato služba poskytuje pohodlí a umožňuje cestujícím využívat svůj čas ve vlaku efektivněji. Nabízené produkty budou navíc cenově dostupné. „Udržujeme ceny cateringu na trvale nízké úrovni. Nabízíme například koláček za 10 korun (0,4 euro) a poskytujeme zdarma kávu. Menu ve vlacích pravidelně obměňujeme, abychom vyhověli různým chutím a preferencím všech cestujících. Zároveň pracujeme na zkvalitnění celkového servisu pro naše zákazníky,“ uvedl výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJetu Jakub Svoboda.

Nasadí nové vozy a lokomotivy

Ve druhé polovině příštího roku pak dopravce významně rozšíří vozový park. Kromě 13 nových lokomotiv TRAXX MS3, které potvrzují závazek společnosti k neustálé modernizaci a investicím, bude společnost také nasazovat sedm nových nízkopodlažních elektrických jednotek od výrobce PESA. Tyto jednotky budou nasazeny na nově spouštěné pražské linky S49 a S61 od prosince 2024.