Městská část začala s rekonstrukcí objektu už před 15 lety, tehdy finance vystačily na obvodový plášť a na záchranu technických záležitostí, které byly v havarijním stavu. Jak už zpravodajský portál BRŇAN informoval, znovu se radnice pustila do oprav v listopadu loňského roku. Tehdy původně červený výtah, nahradil vzdušný prosklený skelet s antracitovými prvky, zmodernizoval se technologický prostor a nová je i kabina výtahu.

Nyní prochází rekonstrukcí celý interiér objektu. „V několika na sebe navazujících stavebních etapách jsme opravili již patřičně vyžilou infrastrukturu objektu v obou jeho patrech. Nová je elektroinstalace, odpady i sociální zázemí celého objektu,“ uvedl místostarosta Žabovřesk Filip Leder (KDU-ČSL).

Vnitřní prostor hlavního sálu je zvýšen o jednu výškovou úroveň a místo nefunkčních projekčních a technických místností v jeho II. patře je otevřená divácká galerie.

„Citlivou rekonstrukcí prošla i obřadní síň. Z úcty k historii i odkazu našich předků jsme v Rubínu ponechali některé dobové artefakty, připomínající téměř půlstoletou historii tohoto společensko-kulturního srdce Žabovřesk,“ doplnil Leder.

Návštěvníci se tak i nadále budou moci potěšit keramickou velkoformátovou plastikou J. Netíka z roku 1980, všimnout si původního dřevěného a pozlaceného znaku města Brna při slavnostním vstupu po schodišti do obřadní síně, nebo si prohlédnout stěnu s podpisy interpretů, kteří hráli v Rubínu. Nechybí zde podpis nedávno zesnulé herečky Hany Maciuchové či humorem sršící Haliny Pawlowské.

„Pokud nám to vládní opatření dovolí, chceme na přelomu května a června nabídnout veřejnosti sérii komentovaných prohlídek „nového“ Rubínu, aby si jej společně s námi a ředitelkou Společensko-kulturního centra Rubín prošli, včetně částí, kam se návštěvníci běžně nedostanou,“ uzavřel Leder.