fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Rezidentní parkování má být v Brně od 1. dubna plně funkční

ezidentní parkování by mělo být v Brně od 1. dubna, tedy sedm měsíců po jeho zavedení, konečně plně funkční. Sdělila to Anna Dudková z tiskového oddělení magistrátu.
img-20181101-100629

Foto:

ilustrační, redakce

Vedení města se podařilo s firmou, která zajišťuje software a jeho fungování, odstranit největší chyby. Bude tak možné do parkovacího automatu zadat registrační značku auta a data z kontrolního auta, které projíždí ulicemi, bude možné použít k pokutování řidičů, kteří auto odstaví neoprávněně.

Dosud systém nefungoval tak, jak by měl a nebylo možné řidiče pokutovat na základě dat. Mohli to udělat jen strážníci. Tento týden se podle harmonogramu testoval nový program v parkovacích automatech přímo v terénu. "Stále ladíme drobnosti a není dokončené testování. Dokud nebude dokončeno komplexní testování celého systému, je předčasné dělat závěry. Zatím však předpokládáme, že se spuštění podaří v pondělí," uvedla Dudková. První pokuty by měly být vyhodnocené zhruba za sedm až deset dní od spuštění.

Rezidentní parkování zatím funguje v historickém centru a také v několika desítkách ulic převážně severně od historického centra.

Předchozí koalice pod vedením ANO, která systém loni spouštěla, také plánovala, že vjezd do historického centra budou hlídat kamery, což se však nestalo. "Nyní je vysoutěžený dodavatel, postupně se instalují a testují," řekla Dudková. Dosud tak musejí vjezdy namátkově kontrolovat strážníci.

Vedení města chystá od 1. září úpravy systému tak, aby byl uživatelsky komfortnější. Řidič bude moct parkovné zaplatit nejen pomocí automatů, ale i pomocí mobilní aplikace či SMS zprávy. Brno má být rozčleněné na tři zóny s odlišnými režimy parkování pro nerezidenty a má být vůči nim vstřícnější. Zlevní též poplatky za rezidentní oprávnění.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT