Kvůli opravám komunikace a chodníků musejí řidiči a chodci počítat s dopravními omezeními v Nádražní ulici v centru Brna. Ty začnou v pondělí 19. února a potrvají do konce května. Na omezení upozornili na svém webu policisté a město na portálu kopemezabrno.cz.

Nepokoušejte se stavbou projíždět, nabádá šoféry policie

Od pondělí by měla začít oprava komunikace a chodníků na straně k Masarykově ulici. „Stavba tak nebude průjezdná od schodů z ulice Josefské na Benešovu u točny trolejbusů, až k Nádražní po křižovatku s Husovou. Žádáme proto řidiče, aby respektovali dopravní značení a nepokoušeli se stavbou projíždět. Omezení se bude týkat také chodců, ti by ke svému pohybu měli využít zejména chodník na straně u 5. a 6. vlakového nástupiště, pošty a nádražní budovy,“ upozornil policejní mluvčí David Chaloupka.

Uzavírka potrvá do konce května

Uzavírka komunikace Nádražní v úseku Benešova – Husova (pod ulicí Bašty) ve směru od Benešovy potrvá od 19. února do 31. května. Práce podle informací na webu kopemezabrno.cz ovlivní i chodce. Pro ně budou vyznačeny trasy, po kterých stavbu obejdou.

Lidé neprojdou ani po některých přechodech

„Uzavřená zůstane část chodníku v úseku mezi Masarykovou a Husovou. Tato uzavírka bude postupovat podle vývoje stavby. Část chodníku, která bude uzavřena při začátku prací, je znázorněna na mapě. Uzavřeny zůstanou i některé přechody na Nádražní. V dalších fázích se může omezení měnit a je nutné proto sledovat dopravní značení,“ upozornili představitelé města.