Řidiči opět projedou po zrekonstruované Lesnické
Foto:
archiv redakce
Ulice prošla rozsáhlou rekonstrukcí vodovodu, kanalizace, tramvajové trati, obnovou povrchů i úpravou zeleně. Práce vyšly na 204 milionů korun.
„Od konce září probíhaly na Lesnické dokončovací práce, které spočívaly zejména v úpravách chodníků, vjezdů a zelených pásů. Do ulice se vrátila městská hromadná doprava a nyní sem konečně můžeme pustit i auta, která Lesnickou neprojela od ledna letošního roku. Rekonstrukce zasáhla vedle vodovodu a kanalizace či tramvajové trati i do lipové aleje. Celkem 29 stromů prošlo asanací. Alej doplnilo 23 habrů obecných, 27 javorů babyk a 21 kusů popínavého přísavníků trojcípého,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková.
V druhé polovině září se na trať v Lesnické vrátily tramvaje. „Auta musela počkat na dokončení úprav povrchů a dopravního značení. V pondělí 22. listopadu se konečně dočkali i řidiči. Celková plocha rekonstruované vozovky činí 1 641 m2. Povrch je krytý tzv. tichým asfaltem, který snižuje hlučnost z dopravy. Změny k lepšímu se kromě řidičů dočkají i chodci, všechny chodníky v ulici jsou kompletně předlážděny. Vjezdy do přilehlých objektů včetně případných odstavných ploch u nemovitostí v ulici zůstávají zachovány. Nezměněný je i počet parkovacích míst,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.
Během dnešního dne bude upraveno dopravní značení v ulici a vzápětí bude všem řidičům umožněn neomezený průjezd. Rekonstrukce ulice začala v lednu letošního roku. Práce vyšly na bezmála 205 milionů korun.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Brno připravuje další etapu protipovodňových opatř…
- Hokejisty vedoucí Sparty čeká bitva na ledě Komety…
- Epidemie žloutenky v Jihomoravském kraji sílí, nej…
- Počet cestujících mezi Brnem a Zastávkou narostl p…
- Humor místo hrůzy nabídne nová inscenace Drákuly v…
- Onkologický ústav v Brně otevřel pracoviště pro ra…
- Změna jízdní řádů na jižní Moravě přinese cestujíc…
- Teplárny Brno od ledna nezvýší cenu tepla navzdory…
- Soud v Brně uložil Švachulovi z kauzy Stoka vězení…
- Brno plánuje obnovu lesoparku Akátky, který ovlivn…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
