Rozhodčí Hlavatý a Lučan mají na tři zápasy pozastavenou delegaci

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Komise rozhodčích Českého svazu ledního hokeje odebrala čárovým sudím Markovi Hlavatému a Ladislavu Lučanovi delegace na tři utkání extraligy za chybně vyhodnocené ofsajdové situace. Hlavatý pochybil v úterní dohrávce 7. kola mezi Zlínem a Kometou Brno v neprospěch domácích a Lučan v nedělním duelu 34. dějství mezi Kometou a Plzní před gólem Západočechů.

Kometa v úterý ve Zlíně vyhrála 3:0 a ve 44. minutě otevřel skóre podle komise rozhodčích z ofsajdové situace Luboš Horký. "Čárový rozhodčí neodpískal ofsajd, který předcházel první brance. Rozhodnutí vyhodnotila komise jako chybné, zdůraznila, že se nejednalo o nepřehlednou ani hraniční situaci," uvedla komise rozhodčích v tiskové zprávě.

Lučan špatně vyhodnotil situaci před gólem Petra Kodýtka, který v čase 63:13 rozhodl o vítězství Plzně v Brně 3:2 v prodloužení. "Čárový rozhodčí při ní rozpažil předčasně, neboť hráč zastavil kotouč na modré čáře ve chvíli, kdy spoluhráč přejížděl do útočného pásma soupeře. V rozhodném momentu, při němž měl rozhodčí částečně zakrytý výhled, se tak kotouč ještě v útočném pásmu nenacházel. Chybné rozhodnutí mělo přímý vliv na výsledek utkání," komentovala komise trest pro Lučana.