Kandidát pro podzimní volby do Senátu v obvodu Brno-město Břetislav Rychlík se cítí silný v tématech jako životní prostředí, svobodná média, kultura či vzdělání. Trápí ho rozeštvávání společnosti, uvedl při zahájení senátní kampaně. Rychlík jako nezávislý kandiduje jako nominant TOP 09, ODS, Zelených a Pirátů.

„Trápí mne rozeštvávání české společnosti a bezohledný populismus. Politiku vnímám jako službu občanům. Věřím, že by moje působení v politice bylo pokračováním toho,co dělám celý život. Tedy, zajímám se o věci veřejné, není mi stav demokracie v naší zemi lhostejný a jsem zvyklý do všeho strkat svůj dlouhý nos,“ uvedl režisér, herec a scenárista Rychlík. Doplnil, že kandidaturu vnímá jako velký závazek.

Rychlík kandiduje v senátním obvodu 59, patří do něj městské Brno-střed, Nový a Starý Lískovec, Bosonohy a Kohoutovice. Současný senátor za obvod a ministr školství Mikuláš Bek (STAN) mandát obhajovat nebude. Odůvodnil to tím, že se chce plně věnovat potřebným změnám ve školství.

Za hnutí STAN bude v obvodu na podzim usilovat o senátorské křeslo podnikatel a zastupitel městské části Brno-střed Libor Zabloudil. O post senátora v brněnském obvodě se také budou ucházet za KDU-ČSL Marie Jílková, za Svobodné Michal Janda či nezávislý kandidát Petr Kolman.