Jihomoravští záchranáři požádali policisty o pomoc při přepravě srdce, které převážela sanitka z pražského IKEMu. S orgánem zdravotníci pospíchali do Fakultní nemocnice u svaté Anny, kde na něj již čekali lékaři z operačního týmu. „Dva policejní motorkáři na speciálně vybavenou záchranku vyčkali u Devíti křížů, odkud jí pomohli s bezpečným průjezdem dlouhými kolonami,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Cestu zachytilo video ze služební motorky.

Doprovod začal u Devíti křížů

„Nevíte, kde ta záchranka s tím srdíčkem je?“ ptá se operační důstojník policie své kolegyně na dispečinku jihomoravské záchranky. „U Velké Bíteše,“ odpovídá zdravotnice. „Dvě motorky čekají na Devíti křížích na výjezdu,“ upřesňuje na záznamu policista. „Tak ať čekají, za chvilku tudy projedou,“ dodává operátorka.

Jedeme s nimi až na Pekařskou!

Na videozáznamu je také vidět, jak se jeden z policistů na motorce rozjíždí do provozu na dálnici. Operační důstojník pak hlídku informuje, že je třeba sanitku doprovodit už od Devíti křížů. Policista pak odpovídá, že záchranku se srdcem protáhnou provozem až do Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně na Pekařské ulici.

Protahují se mezi auty a kamiony v koloně

Kamera na jednom z policejních motocyklů mapuje cestu po dálnici, přičemž na některých záběrech je vidět, jak policista na motorce šikovně protahuje záchranářskou uličkou v koloně sanitku s drahocenným nákladem a neváhá přitom používat ruce ke gestům, aby auta na dálnici a v Pisáreckém tunelu zpomalila. „Jsme na místě, doprovod bez závad!“ hlásí pak policista při vjezdu do areálu nemocnice. „Rozumím, výborně, děkuju,“ odpovídá operační důstojník.

Na policejní video z cesty od Devíti křížů do svatoanenské nemocnice se podívejte pod článkem.