Ve funkci ředitele Kanceláře architekta města Brna skončil Michal Sedláček, vykonával ji více než šest let. Vedením kanceláře je pověřený architekt Jan Tesárek. Město připravuje výběrové řízení na nového hlavního architekta. Na facebooku to dnes uvedla Kancelář architekta města Brna. Sedláček ČTK sdělil, že na práci, atmosféru a skvělý tým bude vzpomínat v nejlepším. Nově bude působit v roli vedoucího střediska projektové přípravy projektu Jižní čtvrť.

Konec Sedláčka avizoval radní Bořecký

O možném výběrovém řízení v prosinci mluvil radní Brna pro územní plánování Petr Bořecký (ANO). Sedláček stál u začátku fungování kanceláře po jejím obnovení v roce 2016.

Poděkování za práci pro Brno

„S posledním dnem roku 2022 skončilo funkční období našeho zakladatele a zároveň prvního ředitele Kanceláře architekta města Brna. Děkujeme Michalu Sedláčkovi za veškerou práci, kterou pro město Brno dělal více než šest let,“ uvedla kancelář.

Kancelář zatím vede Tesárek

Poznamenala, že vedením je pověřený Tesárek a město připravuje výběrové řízení na hlavního architekta. Sedláček uvedl, že když kancelář v roce 2016 vznikla, byl prvním a jediným zaměstnancem.

Neměl ani židli, ani stůl

„Neměl jsem počítač, židli ani pracovní stůl. Za šest a půl roku se nám podařilo vybudovat architektonicko-inženýrskou kancelář, která byla u většiny důležitých projektů a akcí města Brna. Na práci, atmosféru a skvělý tým budu vzpomínat v nejlepším,“ řekl Sedláček.

Povede projekt Jižní čtvrť

V roli vedoucího projektu Jižní čtvrť se chce soustředit na zásadní projekty pro další rozvoj města. „Jsou to nová čtvrť Trnitá, nové hlavní nádraží, železniční uzel Brno a severojižní kolejový diametr,“ vyjmenoval architekt.

Sedláček loni v Brně neúspěšně kandidoval do Senátu za TOP 09 s podporou KDU-ČSL. V minulosti působil v USA. Funkce architekta města se ujal od července 2016, předtím působil v zaměstnání v Los Angeles.

Mají 60 zaměstnanců

Útvar hlavního architekta už dříve v Brně existoval, ale zanikl v roce 2003, když město řídila koalice vedená ODS. Kancelář opět vznikla v době, kdy magistrát vedla koalice v čele s hnutím ANO. Podnět k jejímu vznikl dali Zelení. Nyní má kolem 60 zaměstnanců.