Mladíci v červených dresech se lvíčkem na prsou se do soupeře zakousli od úvodního hvizdu sudího Machálka a už v 6. minutě Jurásek propasíroval míč do šestnáctky hostů, kde ho ale nikdo nedokázal zužitkovat. O dvě minuty později střílel nepřesně Suchomel.

V 9. minutě Koželuh vypálil, ale tečovaný balón znamenal jen roh. Po čtvrthodině hry se však svěřenci kouče Jiřího Žiláka dočkali a tečovaná rána Ichy skončila za zády Koliće – 1:0.

Domácí gól navnadil a ve 20. minutě to už bylo díky zásahu Juráska 2:0. A poločasový účet uzavřel na 3:0 Vecheta. Češi Chorvaty jednoznačně dál přehrávali a kdyby po první půli svítilo na ukazateli skóre 5:0, nikdo ze 1425 diváků v Líšni by se asi nedivil.

Mezi mladíky v červených dresech vyčníval devatenáctiletý Michal Ševčík, který na jeden gól přihrál a spoluhráčům chystal i další šance zavánějící brankou.

Šikovný záložník patří mezi opory brněnské Zbrojovky, která měla v sestavě české dvacítky i Davida Jambora a Lukáše Endla. „Moc informací jsme o soupeři neměli, ale chtěli jsme do utkání vstoupit dobře, což se nám povedlo,“ svěřil se zpravodajskému portálu BRŇAN Michal Ševčík, který vystřídal v 64. minutě.

Pochvaloval si i podporu diváků a fakt, že na stadion v Kučerově ulici to má z domu kousek. „Parta, která teď je ve dvacítce, je super, i když pochopitelně s Endlíkem a Jambem k sobě máme blíž,“ zmínil spoluhráče ze Zbrojovky, v jejímž dresu nedávno postoupili do 1. ligy.

Není proto divu, když se hned po konci úspěšné sezóny rozběhla šuškanda, že šikovný ofenzivní záložník zamíří z Brna do pražské Sparty. Ševčík, který odehrál všech 30 zápasů a vstřelil šest gólů, však spekulace o přestupu popírá.

„Určitě chci hrát první ligu za Zbrojovku, nic jiného v hlavě nemám, i když vím, co koluje. Soustředím se na Brno, co bude, to bude. Sezóna v nejvyšší soutěži bude těžší, ale chceme se v ní prosadit. Doufám, že jsem za ten rok teď prokázal, že do základní sestavy Zbrojovky patřím, ale určitě to nemám úplně jisté a musím na sobě dál pracovat,“ uvedl záložník.

Jeho dobrý výkon ocenil i trenér dvacítky Jiří Žilák. Podle něj udělal Ševčík velký pokrok. „Měli jsme ho loni v září na srazu, když jsme hráli s Německem. A teď je to úplně jiný Michal Ševčík, který v utkání s Chorvaty patřil k našim nejlepším hráčům. Zlepšil se v produktivitě, protože i ve druhé lize patřil v uplynulé sezóně patřil asistencemi i góly k nejproduktivnějším hráčům. A doufám, že to bude potvrzovat i v první lize,“ chválil naději Zbrojovky trenér dvacítky.

Ten ocenil, že jeho svěřenci do zápasu s Chorvaty dobře vstoupili a podařilo se jim vstřelit tři góly. „První poločas byl od nás uragán,“ podotkl trenér. Ve druhém poločase dal příležitost i dalším mladíkům, kteří v nasazení podle něj nepolevili, i když v závěru zápasu už tempo hry opadlo a hosty několikrát podržel střídající gólman Zadro.

Místy až drtivá převaha ho však nepřekvapila, protože mladíci byli podle něj výborní už při trénincích. Líbila se mu i kulisa na stadionu v Líšni. „Přišlo hodně diváků, je tady vítězné prostředí, takže doufám, že se sem ještě někdy vrátíme,“ dodal Jiří Žilák.