„Ještě v pátek jsme se dohodli se zhotovitelem stavby na konkrétních a co možná nejrychlejších postupech. Lidem v okolí uzavření mostu velmi komplikuje cestu, a to nejen za prací. Dnes jsem obdržel zprávu, že na místě už geodeti provedli doměření prostoru pro potřeby projektantů. Pokud vše dobře půjde, získáme v úterý koncept navrhovaných opatření a ve čtvrtek se začne s realizací oprav,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Roman Hanák.

Ten dále dodal, že podle prvních odborných předpokladů by práce na opravách mohly být do týdne hotové. „Na čtvrtek 19. května máme ještě naplánovanou mimořádnou prohlídku celého mostního objektu. Pokud se neobjeví další stavebně technické komplikace, jsme schopni obnovit provoz přes tento most o den později,“ dodává Hanák.

Rekonstrukce mostu v Tetčicích měla být již několik let hotová. Projekt byl dlouhodobě připraven, ale celý průběh zahájení stavebních prací zdržovaly vlekoucí se majetková vyrovnání, ale také i protesty aktivistů. „Na samotném technickém stavu se za poslední roky bohužel podepsali i samotní řidiči nákladních aut a kamionů, nerespektovali nosnost mostu,“ uzavřel Hanák.